WP
IAR

Ukraińscy żołnierze i ich rodziny opuszczają Krym

Dziś rozpocznie się wywóz ukraińskich żołnierzy i członków ich rodzin z Krymu. Według rosyjskich źródeł opuszczą półwysep bez broni.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraińscy żołnierze na Krymie
Ukraińscy żołnierze na Krymie (PAP/EPA, Fot: Sergey Dolzhenko)
WP

Generał Waleryj Gierasimow, naczelnik Sztabu Generalnego rosyjskiej armii powiedział, że zgodnie z ustaleniami z Kijowem ukraińscy żołnierze i członkowie ich rodzin będą wywożeni z Krymu koleją. Obecnie wszyscy wojskowi, którzy zdecydowali się dalej służyć Ukrainie, są poza swoimi jednostkami i przygotowują się do wyjazdów. Rezerwowane są dla nich wagony w Sewastopolu, Symferopolu, Eupatorii, Teodozji i Kerczu. Ewakuowani trafią do bazy wojskowej w miejscowości Nowoołeksijiwka. Stamtąd zostaną skierowani do nowych jednostek.

Generał Giersimow poinformował, że we wszystkich 193 ukraińskich obiektach wojskowych na Krymie powiewa już flaga rosyjska. Wojskowy nie ujawnił ilu żołnierzy pozostało wiernych przysiędze i przyjedzie na Ukrainę.

Wczoraj rosyjska agencja RIA Nowosti powołując się na ukraińskiego ministra obrony informowała, że Krym zamierza opuścić ponad 4300 żołnierzy i 2200 członków ich rodzin.. Do początku konfliktu w ukraińskiej armii na Krymie służyło około 19 tysięcy żołnierzy.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP