Trwa ładowanie...
urząd celno-skarbowy

Ukrainiec próbował wwieźć do Polski 400 kg bursztynu. Jantar wyceniono na 8 mln zł

W całym ubiegłym roku polscy celnicy przechwycili w sumie 460 kg nielegalnie przemycanego bursztynu. Tym razem podobną ilość wykryli tylko w jednym aucie. Przewożący go Ukrainiec zapewnia, że nie wiedział, jaki ładunek wiezie.

Share
Ukrainiec próbował wwieźć do Polski 400 kg bursztynu. Jantar wyceniono na 8 mln zł
Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie
duv42ui

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku nabrali podejrzeń wobec jednego z samochodów ciężarowych przekraczających granicę i skierowali go do przeskanowania urządzeniem RTG.

Szybko potwierdziło się, że warto dokonać szczegółowej rewizji ładunku.

duv42ui

Pomiędzy workami z legalnie wwożonym towarem w naczepie ukryte były też worki ze zdecydowanie bardziej drogocenną zawartością. Funkcjonariusze znaleźli w sumie 400,45 kg bursztynu, który próbowano przemycić do Polski bez opłacenia należnych podatków.

Wartość rynkowa zatrzymanego towaru może sięgać nawet 8 mln zł.

Nie przyznał się do winy

Bursztyn, który próbowano przemycić do Polski, to bryły różnej wielkości, nieobrobione i wstępnie obrobione. Wśród nich znajdowały się również rzadko spotykane, całkiem spore i piękne okazy.

Zobacz także: Po wyborach. Miller wytyka opozycji błąd. Chodzi o TVP

Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy nie przyznał się do próby przemytu jantaru. Mężczyzna twierdził, że nic nie wiedział o nielegalnym ładunku.

duv42ui

Postępowanie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo–śledcza Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duv42ui

Podziel się opinią

Share
duv42ui
duv42ui
Więcej tematów