Trwa ładowanie...
d12vlg2

Ukrainiec próbował wwieźć do Polski 400 kg bursztynu. Jantar wyceniono na 8 mln zł

W całym ubiegłym roku polscy celnicy przechwycili w sumie 460 kg nielegalnie przemycanego bursztynu. Tym razem podobną ilość wykryli tylko w jednym aucie. Przewożący go Ukrainiec zapewnia, że nie wiedział, jaki ładunek wiezie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Obywatel Ukrainy nie przyznał się do winy.
Obywatel Ukrainy nie przyznał się do winy. (Izba Administracji Skarbowej w Lublinie)
d12vlg2

Funkcjonariusze Oddziału Celnego Drogowego w Dorohusku nabrali podejrzeń wobec jednego z samochodów ciężarowych przekraczających granicę i skierowali go do przeskanowania urządzeniem RTG.

Szybko potwierdziło się, że warto dokonać szczegółowej rewizji ładunku.

Pomiędzy workami z legalnie wwożonym towarem w naczepie ukryte były też worki ze zdecydowanie bardziej drogocenną zawartością. Funkcjonariusze znaleźli w sumie 400,45 kg bursztynu, który próbowano przemycić do Polski bez opłacenia należnych podatków.

d12vlg2

Wartość rynkowa zatrzymanego towaru może sięgać nawet 8 mln zł.

Nie przyznał się do winy

Bursztyn, który próbowano przemycić do Polski, to bryły różnej wielkości, nieobrobione i wstępnie obrobione. Wśród nich znajdowały się również rzadko spotykane, całkiem spore i piękne okazy.

Zobacz także: Po wyborach. Miller wytyka opozycji błąd. Chodzi o TVP

Kierujący pojazdem obywatel Ukrainy nie przyznał się do próby przemytu jantaru. Mężczyzna twierdził, że nic nie wiedział o nielegalnym ładunku.

Postępowanie w sprawie prowadzi komórka dochodzeniowo–śledcza Lubelskiego Urzędu Celno–Skarbowego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chełmie.

d12vlg2

Źródło: Izba Administracji Skarbowej w Lublinie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d12vlg2

Podziel się opinią

Share
d12vlg2
d12vlg2