Trwa ładowanie...
d1v69i1
IAR

Ukraina zapowiada starania o broń jądrową

Ukraińskie władze zapowiadają rozbudowę armii i starania o broń jądrową. Podczas nadzwyczajnego posiedzenia rządu premier Arsenij Jaceniuk oświadczył, że wobec otwartych planów zawłaszczenia przez Rosję priorytetem będzie zwiększenie zdolności obronnej Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina zapowiada starania o broń jądrową
(AFP)
d1v69i1

Jego zdaniem rada ministrów powinna dziesięciokrotnie powiększyć sumę, przeznaczoną na obronę w dotychczasowym budżecie. Premier argumentował, że wydatki na jakiekolwiek inne cele nie będą nic warte, jeśli ukraińska armia nie będzie w stanie obronić kraju.

Były minister spraw zagranicznych Wołodymyr Ohryzko powiedział, że w konfrontacji z Rosją dotychczasowe, konwencjonalne siły mogą się okazać niewystarczające. - W zaistniałej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak odstąpienie od porozumienia o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej i oficjalne rozpoczęcie prac nad produkcją takiej broni w naszym kraju. To jedyny sposób powstrzymania potencjalnego agresora - oświadczył polityk.

Drugim krokiem, który proponuje Wołodymyr Ohryzko, jest zgłoszenie akcesu do NATO. Były szef MSZ jest zdania, że jeśli Rosja poprze prośbę samozwańczych władz Krymu o przyjęcie w jej skład - należy zerwać z nią stosunki dyplomatyczne.

d1v69i1

Podziel się opinią

Share
d1v69i1
d1v69i1