Trwa ładowanie...
d4ldly1
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraina powiększa armię. Nowe oddziały przy granicy z Rosją i Naddniestrzem

W przyszłym roku Ukraina planuje zwiększenie liczebności armii do 250 tysięcy osób - zapowiedział minister obrony tego kraju Stepan Połtorak podczas wystąpienia przed parlamentem w Kijowie. Jeszcze w zeszłym roku ukraińskie siły zbrojne liczyły 130 tysięcy wojskowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina powiększa armię. Nowe oddziały przy granicy z Rosją i Naddniestrzem
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d4ldly1

W związku z koniecznością dalszego wzmacniania obrony kraju resort chce, by w budżecie na przyszły rok wydzielono na jego potrzeby 50 mld hrywien, czyli ponad 10 mld złotych - powiedział minister. Poprzedni budżet Ministerstwa Obrony wynosił 15 mld hrywien, lecz otrzymało ono także wsparcie z funduszu rezerwowego w wysokości 11 mld hrywien.

- Mamy do czynienia nie tylko z zagrożeniem na wschodzie kraju, ale i na południu, od strony Naddniestrza, i zgrupowanie wojsk należy tam zwiększać - podkreślił.

- Jednocześnie zwiększana będzie liczba oddziałów na wschodzie kraju, w strefie walk z prorosyjskimi separatystami i wspierającą ją armią Federacji Rosyjskiej - poinformował.

d4ldly1

- Planowane jest rozwijanie nowych jednostek, operacyjnych terytorialnych oddziałów i brygad, które będą w stałej gotowości bojowej odpowiednio do zagrożeń, przed którymi stoimy - powiedział Połtorak.

Minister przekazał, że w przyszłym roku do zasadniczej służby wojskowej zostanie powołanych 40 tys. ludzi. 10,5 tys. osób zostanie zatrudnionych w służbie kontraktowej. Połtorak poinformował, że obecnie na Ukrainie służy w armii 232 tys. osób.

Zobacz również: Prorosyjscy separatyści wycofują artylerię

d4ldly1

Podziel się opinią

Share

d4ldly1

d4ldly1
Więcej tematów