Trwa ładowanie...
d3rrvu5

Ukraina ponownie prosi o dostawy broni z USA

Podczas wizyty na Ukrainie delegacji Kongresu USA, której przewodzi przywódczyni demokratycznej mniejszości w Izbie Reprezentantów Nancy Pelosi, Kijów zaapelował o pomoc w postaci broni - podała ukraińska Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony.
Share
Ukraina ponownie prosi o dostawy broni z USA
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d3rrvu5

Ołeksandr Turczynow, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO), podkreślił podczas spotkania z kongresmenami, że "tylko silna ukraińska armia, wyposażona w nowoczesną broń, jest w stanie powstrzymać agresora i stać się wpływowym czynnikiem na rzecz pokoju i stabilności w Europie".

Według komunikatu RBNiO Pelosi odparła, że Stany Zjednoczone gotowe są pomóc Ukrainie, nie padły jednak żadne deklaracje dotyczące broni.

W marcu naczelny dowódca sił NATO w Europie, amerykański generał Philip Breedlove powiedział, że Zachód powinien rozważyć każdą formę pomocy dla Ukrainy, włącznie z dostawami broni.

d3rrvu5

- My - Zachód - powinniśmy rozważyć wszystkie instrumenty, za pomocą których możemy odpowiedzieć (na agresję Rosji). Czy może to się okazać destabilizujące? Odpowiedź brzmi - tak. Ale bezczynność również może być destabilizująca - dodał Breedlove.

Od dawna władze w Kijowie proszą o broń, by zwiększyć swe szanse w walce z prorosyjską rebelią na wschodzie kraju. Administracja Baracka Obamy jak dotąd odmawia, argumentując, że dostawy broni mogłoby doprowadzić do dalszej eskalacji konfliktu.

Zobacz również: Dlaczego Putin jest niebezpieczny? Rosyjski dziennikarz śledczy wyjaśnia

d3rrvu5

Podziel się opinią

Share
d3rrvu5
d3rrvu5
Więcej tematów