Trwa ładowanie...
d4bu2ns

Ukraina: politycy poznają swoje głosy na taśmach Melnyczenki

Po deputowanym Tarasie Czornowile, kolejny ukraiński
polityk - Ołeksandr Turczynow z partii Batkiwszczyna oświadczył,
że poznaje swój głos na słynnych taśmach byłego ochroniarza
prezydenta Kuczmy, majora Mykoły Melnyczenki.

Share
d4bu2ns

Zarówno Czornowił, jak i Turczynow spotykali się pod koniec ubiegłego roku z prezydentem Leonidem Kuczmą w jego gabinecie, gdzie, jak twierdzi były ochroniarz prezydenta, działał założony przez niego podsłuch.

Turczynowowi i Czornowiłowi udostępniono po kilka minut dokonanych przez Melnyczenkę nagrań. Obaj potwierdzają, że poznają zarówno swój głos, jak i głos Kuczmy. Ponadto stwierdzili, że udostępnione im fragmenty nagrań nie zostały sfałszowane.

Czornowił powiedział też, że mikrofon rzeczywiście mógł znajdować się - jak wyjaśniał to wcześniej Melnyczenko - w kanapie w gabinecie prezydenta. Dodał, że podczas spotkania z Kuczmą siedział na tej kanapie i wtedy jakość nagrania była najlepsza, natomiast pogarszała się, gdy się od niej oddalał.

Po tych oświadczeniach w Kijowie praktycznie nikt już nie wątpi w autentyczność nagrań Melnyczenki. Wydaje się też, że takich polityków jak Turczynow i Czornowił będzie więcej, w miarę udostępniania przez Melnyczenkę kolejnych fragmentów nagrań ze słynnych taśm.

Skandal z taśmami wybuchł 28 listopada, kiedy to deputowany Ołeksandr Moroz zademonstrował pierwszy fragment nagrań. Wynikało z niego, że 16 września ubiegłego roku prezydent Leonid Kuczma zlecił porwanie niezależnego dziennikarza Georgija Gongadze, który potem został brutalnie zamordowany. (mp)

d4bu2ns

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4bu2ns
d4bu2ns
Więcej tematów