Trwa ładowanie...
d2mbrhh

Ukraina odzyskuje kontrolę nad lotniskiem w Ługańsku

Ukraińskie siły antyterrorystyczne odblokowały zajęte wcześniej przez prorosyjskich bojowników lotnisko w Ługańsku na wschodzie kraju i przejęły kontrolę nad kilkoma miejscowościami w tym regionie - podało Ministerstwo Obrony w Kijowie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina odzyskuje kontrolę nad lotniskiem w Ługańsku
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
d2mbrhh

Resort poinformował, że w związku z sukcesami operacji antyterrorystycznej część rebeliantów próbuje opuścić Donieck. "W tym celu przebierają się oni w cywilne ubrania i konfiskują prywatne samochody" - czytamy w komunikacie.

Oswobodzone z buntowników miejscowości to: Metalist, Ołeksandriwsk, Biłe, i Rozkiszne w obwodzie ługańskim. Ministerstwo Obrony przyznało, że najtrudniejsza sytuacja nadal panuje w Doniecku, Ługańsku, Lisiczańsku, Siewierodoniecku i Antracycie.

"W miejscach tych bojownicy przerabiają zajęte przez siebie budynki administracji państwowej w punkty oporu. Zablokowane są tam centralne, państwowe (ukraińskie) stacje telewizyjne i radiowe, a zamiast nich nadawany jest sygnał telewizji rosyjskich" - przekazano.

d2mbrhh

Resort poinformował, że ostatniej nocy siły antyterrorystyczne Ukrainy były kilkakrotnie ostrzeliwane przez bojowników, jednak ich ataki zostały odparte. W komunikacie podkreślono, że ukraińskie wojska nie odnotowały strat w ludziach.

Władze Ługańska podały tymczasem, że w ciągu ostatniej doby w wyniku starć między siłami prorosyjskimi a antyterrorystami w mieście tym zginęły trzy osoby, zaś 14 zostało rannych. W wielu miejscowościach regionu brakuje energii elektrycznej i wody oraz przerwano dostawy gazu.

d2mbrhh

Podziel się opinią

Share
d2mbrhh
d2mbrhh
Więcej tematów