Trwa ładowanie...
IAR

Ukraina na naruszenia strefy powietrznej będzie reagować tak jak Turcja

Ukraina na naruszenia strefy powietrznej będzie reagować tak jak Turcja - deklaruje sekretarz ukraińskiej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony. Tureckie myśliwce zestrzeliły rosyjski bombowiec, który naruszył turecką przestrzeń powietrzną.
Share
Rosyjski bombowiec Su-24 zestrzelony przez tureckie wojsko
Rosyjski bombowiec Su-24 zestrzelony przez tureckie wojskoŹródło: PAP/EPA
d3jg3di

Ołeksandr Turczynow oświadczył, że w przypadku wtargnięcia cudzoziemskich samolotów na ukraińskie niebo Ukraina będzie działać w sposób równie profesjonalny jak tureckie siły zbrojne. Sekretarz Rady Bezpieczeństwa podkreślił, że ukraińscy wojskowi powinni postępować analogicznie do tureckich i bronić swego kraju przed agresją z powietrza.

Zdaniem Ołeksandra Turczynowa, tureccy piloci zachowali się profesjonalnie i przed zestrzeleniem rosyjskiej maszyny kilkukrotnie informowali jej załogę o naruszeniu przestrzeni powietrznej.

Od początku konfliktu w Donbasie Ukraińcy wielokrotnie informowali o naruszaniu przestrzeni powietrznej przez Rosję. Najczęściej jednak były to doniesienia o bezzałogowych samolotach zwiadowczych. Ukraina 25 października zamknęła swoje niebo również dla cywilnych rosyjskich samolotów.

d3jg3di

Podziel się opinią

Share
d3jg3di
d3jg3di
Więcej tematów