Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ukraina liczy na jeszcze głębszą współpracę z Polską

Ukraina oczekuje, że po wyborach prezydenckich w Polsce stosunki między Kijowem i Warszawą ulegną jeszcze większej poprawie, a Warszawa wesprze starania o ruch bezwizowy dla Ukraińców podróżujących do UE - oświadczyła w środę administracja prezydenta Ukrainy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina liczy na jeszcze głębszą współpracę z Polską
(PAP, Fot: Jacek Turczyk)
ycipk-3nzcmu

Komunikat wydano po spotkaniu prezydenta Petra Poroszenki z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego Ryszardem Czarneckim. - Większa część rozmowy dotyczyła relacji między Polską a Ukrainą - poinformował Czarnecki w rozmowie z PAP.

- Chcielibyśmy, by nasi ukraińscy partnerzy przeprowadzali reformy - podkreślił, oceniając, że "decentralizacja to jest dobry krok w tym kierunku". Jego zdaniem ukraińscy politycy "mają wolę polityczną". - Jest to kwestia czasu, im szybciej, tym lepiej - zaznaczył Czarnecki.

- Ukraina ma na Zachodzie wielu przyjaciół - zapewnił, dodając, że Rosja ma jednak "swoje lobby, które się ostatnio uaktywnia".

ycipk-3nzcmu

W spotkaniu z Czarneckim uczestniczył też szef ukraińskiego MSZ Pawło Klimkin oraz nowy wiceszef administracji prezydenckiej ds. zagranicznych, były ambasador Ukrainy przy UE Kostiantyn Jelisiejew.

- Rozmowa dotyczyła przyszłej współpracy polsko-ukraińskiej po zmianach politycznych w Polsce. Prezydent z nadzieją traktuje prezydenturę Andrzeja Dudy, ja natomiast przypomniałem, jaką wielką rolę odegrał w relacjach polsko-ukraińskich i w ogóle w regionie świętej pamięci prezydent Lech Kaczyński - powiedział PAP Czarnecki.

Przed rozmową z Poroszenką Czarnecki spotkał się z przewodniczącym Parlamentu Wołodymyrem Hrojsmanem. W piątek będzie rozmawiał z premierem Ukrainy Arsenijem Jaceniukiem.

Pod koniec maja europoseł PiS ogłosił, że otwiera w Kijowie biuro poselskie, które ułatwi mu działalność na rzecz zbliżania Ukrainy z Unią Europejską.

ycipk-3nzcmu

Zobacz także: Ukraina chce wybudowania muru na granicy z Rosją

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu