Trwa ładowanie...
d37apmh
04-07-2009 15:20

Ukradł ze szpitala laptopa - dar dla chorych dzieci

Policja zatrzymała 18-latka podejrzewanego o kradzież kilku laptopów z jednego z dziecięcych szpitali w Łodzi. Wśród nich był komputer podarowany przez jedną z fundacji pacjentom dziecięcego oddziału onkologii.

Share
d37apmh

Zatrzymany 18-latek okazał się uciekinierem z zakładu wychowawczego w Nysie. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia - poinformowała policja.

Do kradzieży ostatniego laptopa doszło pod koniec czerwca. Komputer zniknął ze szpitalnej izolatki. Jedna z matek leżącego w niej chłopca widziała nieznanego mężczyznę wychodzącego z sali. Sporządzono jego portret pamięciowy. Na m.in. jego podstawie ustalono, że 18-latek "z portretu" często odwiedza jedną z kamienic w dzielnicy Bałuty. Tam też został zatrzymany.

Jak informuje policja, mężczyzna jest bezdomny, a w przeszłości przebywał w kilku placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Kilka miesięcy temu uciekł z ośrodka wychowawczego w Nysie i przybył do Łodzi. Początkowo pracował w myjni samochodowej, ale po kilku tygodniach rzucił pracę i zaczął kraść. Z jego wyjaśnień wynika, że będąc wcześniej w Łodzi zauważył, że w szpitalu, który później okradł, mali pacjenci użytkują atrakcyjny sprzęt - telefony komórkowe i laptopy. Od marca systematycznie odwiedzał placówkę - początkowo dla rozpoznania sytuacji, a później w celu kradzieży.

Mężczyzna ukradł w sumie ze szpitala cztery laptopy - w tym jeden zawierający dane pacjentów. Zabrał go z sali operacyjnej wchodząc tam przebrany w lekarski fartuch. Ponadto "jego łupem" stały się dwa portfele.

Skradzione komputery wynosił ze szpitala schowane pod koszulą, a następnie sprzedawał je przypadkowym osobom na bazarach po 500-600 zł za sztukę.

d37apmh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d37apmh
d37apmh
Więcej tematów