Trwa ładowanie...

Ujawniono zarobki NBP. Jarosław Gowin sugeruje, że Adam Glapiński powinien odejść

Rządzący raczej w sposób oszczędny wypowiadają się o aferze w Narodowym Banku Polskim. Wyróżnia się jednak Jarosław Gowin. Minister nie nabiera wody w usta, kiedy jest pytany o ocenę szefa NBP. - Mam nadzieję, że pójdzie po rozum do głowy - mówi.

Share
Ujawniono zarobki NBP. Jarosław Gowin sugeruje, że Adam Glapiński powinien odejść
Źródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d2tdx5a

Wszystko zaczęło się od zainteresowana wokół pracownic Narodowego Banku Polskiego - Martyny Wojciechowskiej oraz Kamili Sukiennik. Po burzliwych dyskusjach, czy między innymi ich zarobki powinny być jawne, poznaliśmy kwoty. Sprawa jednak nie przycichła, bo sumy są niemałe. - Wysokość niektórych wynagrodzeń w NBP jest moralnie nieakceptowalna - powiedział minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Jarosław Gowin był gościem programu w Polsat News. Jak podkreślił, Zjednoczona Prawica opowiadała się za jawnością zarobków, "nawet jeśli to niewygodne" dla rządzących. - Cieszę się, że dotrzymaliśmy słowa - podkreślił.

Na tych słowach nie poprzestał. Nie omieszkał wbić szpili szefowi NBP Adamowi Glapińskiemu. - Mam nadzieję, że sam pójdzie po rozum do głowy, albo ktoś mu w tym pomoże - zaznaczył Gowin, jednocześnie zwracając uwagę, że "prezes Banku jest i powinien pozostać nieodwoływalny".

d2tdx5a

Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy Gowin i Glapiński są dla siebie uszczypliwi. Po pierwszych wypowiedziach ministra o NBP, szef tej instytucji zalecał mu wziąć dwa razy głęboki oddech, a jak to nie pomoże, to zimny prysznic. - Jestem nienormalnie opanowany, nienormalnie spokojny. Nie potrzebuję takich technik relaksacyjnych - odpowiedział mu wtedy Gowin.

Źródło: Polsat News

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2tdx5a

Podziel się opinią

Share
d2tdx5a
d2tdx5a
Więcej tematów