Trwa ładowanie...
dul3oyy

UE zwiększa pomoc dla syryjskich uchodźców w Jordanii

Unia Europejska zwiększy pomoc finansową dla syryjskich uchodźców w Jordanii o 28 mln euro - poinformował unijny komisarz ds. pomocy humanitarnej i zarządzania kryzysowego Christos Stylianides podczas wizyty w obozie dla uchodźców w pobliżu Ammanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Christos Stylianides w obozie dla uchodźców koło Ammanu
Christos Stylianides w obozie dla uchodźców koło Ammanu (AFP, Fot: KHALIL MAZRAAWI)
dul3oyy

Stylianides wyjaśnił, że dodatkowa pomoc dla uchodźców staje się coraz bardziej konieczna wraz ze zbliżaniem się zimy; dodał jednak, że takie wsparcie nie jest wystarczające i tylko "rozwiązanie polityczne może położyć kres kryzysowi w Syrii".

- Tylko wtedy Syryjczycy będą mogli ujrzeć lepszą przyszłość - dodał Stylianides.

Wraz z tą najnowszą transzą liczącą 28 mln euro całkowita pomoc finansowa UE udzielona Jordanii od początku konfliktu w Syrii w 2011 roku wynosi 198 mln euro.

dul3oyy

- Ta kolejna transza ma przede wszystkim pomóc organizacjom, które są naszymi partnerami, w przygotowaniu rodzin uchodźców do przetrwania zimy. Życie codzienne (w obozach) staje się coraz trudniejsze i dlatego właśnie pomoc jest teraz tak ważna - podkreślił Stylianides.

Według danych Biura Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR) Jordania przyjęła ponad 600 tys. imigrantów z Syrii, jednak jordańskie władze uważają, że realna liczba uchodźców jest dwukrotnie wyższa.

Z Jordanii Stylianides uda się do Libanu, gdzie schronienie znalazło ponad 1,1 mln uchodźców z Syrii.

* Zobacz również wideo:*

dul3oyy

Podziel się opinią

Share
dul3oyy
dul3oyy
Więcej tematów