Trwa ładowanie...
d3xy067

UE: poszerzono listę organizacji terrorystycznych

Nowa i poszerzona lista Unii Europejskiej terrorystycznych organizacji zawiera nazwiska siedmiu nowych osób i 11 organizacji, w tym Partii Pracujących Kurdystanu PKK, kaszmirskiej grupy islamskich ekstremistów Laszkar-i-Taiba oraz egipskie Dżama al Islamiyya - poinformowali unijni dyplomaci.

d3xy067
d3xy067

Na poszerzonej liście znalazła się także baskijska Aska Tasuna oraz siedmiu działaczy ETA. Ponadto dodano: turecką partyzantkę miejską DHKP-C, sikhijską organizację Babbar Chalsa, peruwiański Sendero Luminiso - Świetlisty Szlak oraz Siły Samoobrony Kolumbii.

Irańscy Midżahedin-e-Chalq znaleźli się na liście, ale unijni dyplomaci stwierdzili, że Narodowa Rada Oporu Iranu, politycznie ramię Ludowych Mudżahedinów nie zasługuje na określenie organizacja terrorystyczna.

Skutkiem umieszczenia na liście jest między innymi zamrożenie w całej Unii zasobów finansowych wymienionych na niej osób i organizacji. Szczegóły zmienionej listy, która zawiera teraz 36 nazwisk oraz 23 nazwy organizacji została przez unijne rządy uzgodniona wczoraj, ale dopiero dziś ją ujawniono.

Poprzednia lista organizacji terrorystycznych została przez Unię przyjęta po atakach terrorystycnych na Stany Zjednoczone 11 września ubiegłego roku. (aka)

d3xy067
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xy067
Więcej tematów