Trwa ładowanie...
dmtzltf

Uczniowie wybierają parlament

(PAP/Tomasz Gzell)
Uczniowie ponad 300 szkół ponadpodstawowych z całej Polski wybierają w poniedziałek i we wtorek parlament. Symulację wyborów dla uczniów gimnazjów i szkół średnich przygotowała fundacja Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Share
dmtzltf

W poniedziałek głosują licealiści, we wtorek będą głosować gimnazjaliści. Wyniki zostaną ogłoszone w środę. W zorganizowanym po raz szósty projekcie mogą uczestniczyć wszystkie szkoły, które do 15 września zgłosiły swój udział w imprezie.

Projekt "Młodzi głosują" ma charakter edukacyjny. Jego celem jest przekonanie młodych, że warto brać udział w wyborach.

W szkołach biorących udział w symulacji utworzone młodzieżowe komisje wyborcze, których zadaniem jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem realizacji projektu.

Na podstawie scenariuszy przygotowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej nauczyciele lub uczniowie przeprowadzali lekcje związane z wyborami. Organizowano debaty, dyskusje i happeningi. Zachęcano do udziału w wyborach plakatami i na łamach gazetek szkolnych.

W poprzedniej edycji "Młodzi głosują" - symulacji wyborów prezydenckich w październiku 2000 r. - wzięło udział blisko 124 tys. uczniów z 490 szkół. Frekwencja wyniosła 72,6%. Najwięcej głosów - 45,4% otrzymał Aleksander Kwaśniewski. Drugie miejsce zajął Andrzej Olechowski - 21%. (jd)

dmtzltf

Podziel się opinią

Share
dmtzltf
dmtzltf
Więcej tematów