Trwa ładowanie...
d3852i0
IAR

Uczniowie poznają wyniki egzaminów gimnazjalnych

Do tych testów podeszło 364 tysiące uczniów z prawie siedmiu tysięcy szkół. Po prawie dwóch miesiącach oczekiwania trzecioklasiści z gimnazjum otrzymają dziś wyniki swoich egzaminów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczniowie poznają wyniki egzaminów gimnazjalnych
(WP, Fot: Łukasz Szełemej)
d3852i0

Uczniowie przez trzy dni rozwiązywali różne arkusze. Pierwszego dnia pisali egzaminy z historii i wiedzy o społeczeństwie, a po krótkiej przerwie był test z języka polskiego. Drugiego dnia czekał na nich arkusz z biologii, chemii, fizyki i geografii. Po przerwie przystąpili do rozwiązywania zadań z matematyki.

Trzeciego dnia trzeba było zmierzyć się z językiem obcym. Z samego rana trzeba było napisać test na poziomie podstawowym. Po przerwie część uczniów pisało arkusz rozszerzony. Dotyczyło to tych osób, które danego języka uczyły się już od szkoły podstawowej.

85 procent gimnazjalistów deklarowało przystąpienie do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym, a 80 procent pisało też poziom rozszerzony z tego języka. Drugim najczęściej wybieranym językiem był niemiecki. Do egzaminu z tego języka na poziomie podstawowym przystąpiło 12 procent gimnazjalistów, a do egzaminu na poziomie rozszerzonym - prawie 4 procent.

Wstępna analiza wyników Egzaminu Gimnazjalnego zostanie opublikowana na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o godzinie 10.00.

d3852i0

Podziel się opinią

Share

d3852i0

d3852i0
Więcej tematów