Trwa ładowanie...

Stan wyjątkowy. Mariusz Błaszczak pokazał nowe zdjęcie zasieków

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował, że na granicy z Białorusią żołnierze wybudowali już ponad 50 km ogrodzenia. Z tej okazji szef MON opublikował nowe zdjęcie, na którym widoczne są zasieki. "Płot stoi już także na odcinku przy Usnarzu Górnym" - przekazał Błaszczak.

Share

Uchodźcy na granicy. Mariusz Błaszczak pokazał nowe zdjęcie zasieków
Uchodźcy na granicy. Mariusz Błaszczak pokazał nowe zdjęcie zasieków Źródło: PAP, fot: Art Service
d4lro99

O kolejnych kilometrach ogrodzenia przy wschodniej granicy Mariusz Błaszczak poinformował w piątek za pomocą mediów społecznościowych. Minister potwierdził, że od początku prac żołnierze wybudowali już więcej niż 50 km zasieków.

"Żołnierze wybudowali już ponad 50 km ogrodzenia na granicy polsko-białoruskiej. Płot stoi już także na odcinku przy Usnarzu Górnym. Straż Graniczną cały czas wspiera około 2 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych" - napisał na Twitterze szef MON, załączając też nowe zdjęcie.

Budowany od końca sierpnia płot składa się z drutu ostrzowego ułożonego w pierścienie i ma wysokość 2,5 metra. Ministerstwo Obrony Narodowej planuje zbudować w sumie 150 km zasieków. W kolejnym etapie ma powstać dodatkowe 97 km ogrodzenia.

d4lro99

Usnarz Górny. Białoruskie służby odpowiedziały na nagranie Straży Granicznej

W czwartek Straż Graniczna udostępniła nagranie, na którym widać, jak białoruscy funkcjonariusze przewożą służbowym samochodem grupę migrantów na granicę z Polską. Na filmie zarejestrowano też, jak osoby w strojach cywilnych wraz z funkcjonariuszami białoruskich służb przemieszczają się pieszo nieopodal ogrodzenia ustawionego na granicy.

Białoruskie służby twierdzą, że udzielały uchodźcom pomocy. "W związku z tym, że niektórzy uchodźcy źle się czuli, zostali przewiezieni służbowymi samochodami, by została im udzielona pomoc medyczna" - poinformował białoruski Państwowy Komitet Graniczny w oficjalnym komunikacie.

Wcześniej SG poinformowała, że tylko w czwartek do południa miało miejsce ponad 140 prób nielegalnego przedarcia się do Polski z terenu Białorusi.

"Po stronie białoruskiej kolejne grupy cudzoziemców ukryte za lasem, kilkaset metrów od linii granicy, czekają, aby w dogodnym czasie i miejscu próbować nielegalnie dostać się do Polski" - napisano w tweecie.

d4lro99

Zobacz też: Posłanka KO o wypowiedziach Ziobry. "Od słów groźniejsze są czyny"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d4lro99

Podziel się opinią

Share
d4lro99
d4lro99
Więcej tematów