Trwa ładowanie...
d19k4o4

Uchodźca pchnął nożem 22-letnią pracownicę ośrodka dla uchodźców w Szwecji. Kobieta nie żyje

• Morderstwo w ośrodku dla uchodźców w Szwecji
• Uchodźca zaatakował nożem 22-letnią pracownicę
• Kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uchodźca pchnął nożem 22-letnią pracownicę ośrodka dla uchodźców w Szwecji. Kobieta nie żyje
(PAP/EPA, Fot: Adam Ihse)
d19k4o4

Przybyły do Szwecji bez rodziców 15-letni imigrant zaatakował nożem 22-letnią opiekunkę ośrodka w Moelndal pod Goeteborgiem, w którym mieszkał. Kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Z relacji świadków wynika, że do tragedii doszło w trakcie kłótni, jaka wybuchła w ośrodku. Nie są znane szczegóły zdarzenia, szwedzka policja nie podała personaliów ani narodowości nożownika. Nastolatek został tymczasowo aresztowany, zostanie oskarżony o morderstwo.

W poniedziałek wieczorem na miejsce przybył premier Szwecji Stefan Loefven. W emocjonalnym przemówieniu szef rządu złożył kondolencje rodzinie ofiary. Zapowiedział działania mające przeciwdziałać tego typu zdarzeniom, w tym zwiększenie środków na policję.

d19k4o4

W 2015 roku w Szwecji zgłoszono 1,6 tys. przypadków przemocy w ośrodkach dla młodych imigrantów; w 2014 roku było 800 takich zdarzeń.

W ośrodku w Moelndal przebywają imigranci w wieku 15-19 lat, nie mający opiekunów prawnych. Całodobową opiekę nad nimi sprawuje personel podległy gminnym służbom socjalnym.

Szwecja przyjęła w 2015 roku ponad 160 tys. uchodźców, z czego aż ok. 35 tys. dzieci i nastolatków nie mających opiekunów.

d19k4o4

Podziel się opinią

Share
d19k4o4
d19k4o4