Trwa ładowanie...
d1s9rv9

Tysiące kobiet na ulicach, tysiące wpisów w internecie. Akcja #popieramdziewuchy rośnie w siłę

• W sobotę Sejmem odbyła się demonstracja "Odzyskać wybór", której organizatorzy sprzeciwiają się zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej
• Jednocześnie w internecie rośnie w siłę akcja #popieramdziewuchy, do której przyłączają się setki kobiet wyrażających swój sprzeciw wobec planów zmian proponowanych przez Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop aborcji"
• Akcję wspiera wiele gwiazd, m.in. Anja Rubik, Milla Jovović, Agnieszka Holland, czy Monika Brodka
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tysiące kobiet na ulicach, tysiące wpisów w internecie. Akcja #popieramdziewuchy rośnie w siłę
(Instagram)
d1s9rv9

Już drugi weekend z rzędu odbyły się protesty przeciwko zaostrzeniu ustawy antyaborcyjnej. Sobotnia demonstracja została zorganizowana przez Porozumienie "Odzyskać wybór", które definiuje się jako "koalicja organizacji, grup i osób, walcząca o zabrane nam 23 lata temu prawo do aborcji". Organizacja podkreśla, że nie zrzesza się z partiami politycznymi i podmiotami komercyjnymi.

Uczestnicy demonstracji przynieśli transparenty z hasłami: "Martwe nie będziemy rodzić", "Prawo do aborcji prawem człowieka", "Edukacja seksualna zamiast kościelnej propagandy". Skandowano także: "Matka Polka ma już dość", "To nie kompromis to kompromitacja", "Nie chcesz aborcji, to jej sobie nie rób", "Moja macica nie pani broszka". Część protestujących przyniosła wieszaki, które stały się symbolem sprzeciwu wobec zaostrzenia przepisów aborcyjnych.

W internecie natomiast coraz większą popularnością cieszy się akcja #popieramdziewuchy, która jest bezpośrednio związana z ostatnimi protestami. Tysiące twittów i wpisów na Instagramie z charakterystycznym hasztagiem płynie z całego świata.

d1s9rv9

Podziel się opinią

Share

d1s9rv9

d1s9rv9
Więcej tematów