Trwa ładowanie...
klapki
Filip Skowronek
15-08-2017 19:18

Tym zdjęciem podbili sieć. Pokazali jak zdobywa Rysy "polski Janusz"

Polacy słyną z nieodpowiedzialnego doboru garderoby do górskich wspinaczek. Fani klapków i szpilek na szlaku odnajdą się zapewne w robiącym furorę zdjęciu, które pokazuje jak Tatry zdobywa "prawdziwy Janusz". Nie zabrakło nawet torby z Biedronki

Tym zdjęciem podbili sieć. Pokazali jak zdobywa Rysy "polski Janusz"Źródło: Facebook, Wikimedia
d2641y1
d2641y1

Knoty, haki, ringi, sity, ekstraktory, karabinki, ekspresy - profesjonalna wspinaczka wymaga obsługi takiego sprzętu. Do tego porządna kurtka, wspinaczkowe buty, kask, okulary. Oczywiście góry można zdobywać i w mniej specjalistycznym oporządzeniu. Polacy potrafią się jednak w tej kwestii wykazać wyjątkową ignorancją.

Kto nie widział rodaków spacerujących po górskim szlaku w szpilkach, klapkach, sandałach? Z takich nawyków postanowił zażartować portal tatromaniak.pl, udostępniając zaaranżowane zdjęcie ze zdobycia Rys w stroju prawdziwego "Janusza". Biały podkoszulek (tzw. żonobijka), krótkie spodenki, klapki z białą skarpetą, a nawet siatka z Biedronki. Fotografia robi furorę w sieci.

- Zdjęcie jest OCZYWIŚCIE żartem. Piotr wszedł na szczyt w normalnym stroju i obuwiu, przebierając się już na górze wyłącznie do zdjęcia. Na wszelki wypadek przestrzegamy wraz z Autorem przed braniem tego na poważnie i wszelkimi próbami wędrowania po szlakach z takim wyposażeniem - czytamy we wpisie na Facebooku.

Oczywiście odradzamy powtarzanie tego wyczynu. TOPR i bez takich atrakcji ma ręce pełne roboty. Życzymy bezpiecznego zdobywania szczytów!

d2641y1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2641y1
Więcej tematów