Trwa ładowanie...

"Tylko koni żal". Reakcje na ich widok na Krupówkach mówią wszystko

Weekend w Zakopanem oznacza tłum turystów. Pokazaliśmy wam zatłoczone Krupówki i czekające tam na żądnych wrażeń bryczki. Szybko daliście znać, co o tym sądzicie.

"Tylko koni żal". Reakcje na ich widok na Krupówkach mówią wszystkoŹródło: Screen / Webcamera.pl
d2o9tgv
d2o9tgv

"Tylko koni, tylko koni żal...", "Mój ty smutku…", "Wszystko ładnie, wszystko pięknie, ale byłoby idealnie, gdyby te koniki wróciły do swoich domków" – pisaliście w komentarzach, widząc zaprzęgnięte konie stojące przy najpopularniejszej ulicy górskiego kurortu. Nie zabrakło gorzkich słów w kierunku turystów.

"Bo leniuchom nie chce się ruszyć d...a" – nie owijaliście w bawełnę. Sytuacja zwierząt wywołuje duże emocje – dopiero co pisaliśmy o nastoletnich opiekunach kuców i koni z Gubałówki, którzy według świadków, "biją je i szturchają". Wtedy i teraz reakcja była podobna: wściekłość. Zwłaszcza, że nie zawsze tak było, z roku na roku dramat koni zdaje się pogłębiać.

"Dajcie tym koniom odpocząć!" – apelujecie. Ale wśród takich, przeważających głosów jest też inny: "Koń jest od tego żeby pracować. Od zawsze był wykorzystywany w polach do ciężkich prac, podczas wojen do ciągania dział i armat, do zaprzęgów itd. To zwierzę jest do tego stworzone".

d2o9tgv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o9tgv
Więcej tematów