Trwa ładowanie...
d2v8bnm

Tylko inwazja powstrzyma program atomowy Korei Płn. Trump musi wziąć to pod uwagę

Amerykańska armia ocenia, że tylko inwazja lądowa zlikwiduje program jądrowy Korei Północnej. Taka operacja spowoduje koszmarne ofiary. Raport w tej sprawie ma być przestrogą dla Donalda Trumpa. Prezydent USA rozpoczyna właśnie podróż po krajach Dalekiego Wschodu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Plakat propagandowy w Pjongjangu, stolicy Korei Północnej
Plakat propagandowy w Pjongjangu, stolicy Korei Północnej (Forum)
d2v8bnm

Według Pentagonu jedynym sposobem dla zniszczenie wszystkich elementów północnokoreańskiego programu nuklearnego jest inwazja. Taką opinię, w imieniu dowództwa amerykańskiej armii, wystosował kontradmirał Michael Dumont w liście do demokratycznego kongresmena Teda Lieu.

Generałowie poważnie biorą pod uwagę niebezpieczeństwo atomowego kontrataku, którego Pjongjang mógłby dokonać w czasie, gdy amerykańscy żołnierze poszukiwaliby i próbowali zniszczyć ufortyfikowane, a często głęboko schowane pod ziemią, magazyny, laboratoria i zakłady zbrojeniowe. Eksperci Pentagonu wolą nawet nie spekulować na temat liczby ofiar, które pochłonęłyby już pierwsze godziny takiego konfliktu.

Rakiety Korei Północnej sieją śmierć i zniszczenie w szeregach amerykańskiej armii. Zobacz film propagandowy z Pjongjangu

Raport zbiega się z wizytą Trumpa w Azji

W reakcji na zatrważającą ocenę otrzymaną od Pentagonu, Ted Lieu, w towarzystwie innych kongresmenów – weteranów, wydał oświadczenie, w którym wyraża głębokie zaniepokojenie oceną konfliktu, który "w pierwszych dniach walk spowodować może śmierć setek tysięcy, a nawet milionów, ludzi".

d2v8bnm

Ted Lieu poinformował o groźbie, jaką niesie ze sobą konfrontacja z Koreą Północą w dniu rozpoczęcia przez prezydenta Donalda Trumpa podróży do Azji. Konflikt z Pjongjangiem będzie jednym z tematem rozmów z przywódcami regionu. W przeszłości Trump zagroził, że może nie mieć innego wyboru, niż "całkowite zniszczenie Korei Północnej".

- Ocena wojskowych podkreśla to, co wiemy od dawna: nie ma dobrej opcji militarnej w odniesieniu do Korei Północnej – powiedział Ted Lieu. – Prezydent musi przestać wygłaszać prowokacyjne oświadczenia, które ograniczają możliwości dyplomatyczne i zwiększają zagrożenie dla amerykańskich żołnierzy.

d2v8bnm

Podziel się opinią

Share
d2v8bnm
d2v8bnm
Więcej tematów