Trwa ładowanie...
d3019cq
IAR

Tylko godziny pozostały na złożenie podpisów w PKW

Już tylko godziny pozostały komitetom wyborczym na zebranie stu tysięcy podpisów w majowych wyborach prezydenckich. Państwowa Komisja Wyborcza będzie je przyjmowała do północy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tylko godziny pozostały na złożenie podpisów w PKW
(WP.PL, Fot: WP)
d3019cq

Do tej pory PKW zarejestrowała pięciu kandydatów: Janusza Korwin-Mikkego Bronisława Komorowskiego, Adama Jarubasa, Jacka Wilka i Pawła Kukiza. Podpisy złożyli i czekają na rejestracje Mariusz Kowalski, Andrzej Duda, Janusz Palikot i Magdalena Ogórek.

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała 23 komitety wyborcze. Oznacza to, że aż 14 kandydatów ma kłopoty z zebraniem wymaganych przez prawo 100 tysięcy podpisów.

O zakończeniu kampanii wyborczej Anny Grodzkiej poinformował jej sztab wyborczy. Kandydatce Zielonych udało się zebrać 85 tysięcy głosów co nie pozwoliło na jej rejestrację. Jak Grodzka zapowiedziała w radiowej Trójce, jej partia wkrótce wyda komunikat, którego z kandydatów poprze w wyborach.

d3019cq

Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja. Jeśli żaden z kandydatów nie zdobędzie połowy ważnych głosów 24 maja odbędzie się druga tura wyborów.

W poprzednich wyborach prezydenckich PKW przyjęła zawiadomienie o utworzeniu 17 komitetów wyborczych - ostatecznie zarejestrowano 10 kandydatów.

Zobacz również: Maleje przewaga Komorowskiego nad Dudą

d3019cq

Podziel się opinią

Share
d3019cq
d3019cq
Więcej tematów