Trwa ładowanie...

Tygodniki: konflikt Ziobro-Gowin i najbogatsi polscy politycy

- 10 najbogatszych polskich parlamentarzystów zgromadziło w sumie 238 mln zł majątku - informuje tygodnik "Wprost".

Share
Tygodniki: konflikt Ziobro-Gowin i najbogatsi polscy politycyŹródło: PAP, fot: PAP
d1jjk0c

W najnowszym wydaniu tygodnika Paweł Bednarz przedstawia ranking 50 najbogatszych polskich polityków. Prześwietla majątki posłów, senatorów, ministrów i eurodeputowanych. Na czele rankingu stoi premier Mateusz Morawiecki.

We "Wprost" także wywiad Joanny Miziołek i Elizy Olczyk z prezesem PSL i kandydatem Koalicji Polskiej na prezydenta Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Będzie m.in. o referendum w sprawie związków partnerskich. Tygodnik pisze także o rywalizacji Jarosław Gowin kontra Zbigniew Ziobro. O tym sporze pisaliśmy wcześniej w Wirtualnej Polsce.

O "ziobrystach" pisze także najnowszy "Newsweek". "Zbigniew Ziobro jest gotów zagrozić wetem w sprawie nowego budżetu UE, byle nie cofnąć się w sprawie sądów. Uważa, że wizerunek bezwzględnego reformatora otworzy mu drogę do sukcesji po Kaczyńskim" - twierdzi Renata Grochal.

Tygodnik "Sieci" broni sędziego Macieja Nawackiego, prezesa sądu w Olsztynie, bliskiego obecnej władzy. To ten sędzia właśnie podarł projekt uchwały sędziów wspierającej działania sędziego Juszczyszyna.

sieci
Źródło: sieci, fot: sieci

W wywiadzie przeprowadzonym przez Jacka i Michała Karnowskich, sędzia Nawacki przyznaje, że "jednym z elementów sędziokracji w Polsce była całkowita kontrola środowiska nad postępowaniami dyscyplinarnymi"

d1jjk0c

Karnowscy dopytują dr. Nawackiego o podarte w geście niezgody projekty uchwał wspierających sędziego Juszczyszyna i atakujących reformę wymiaru sprawiedliwości. "Był to wyraz mojej dezaprobaty dla treści zaprezentowanych chwilę wcześniej przez jednego z sędziów. Wykonywałem uchwałę Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego, która zawiesiła sędziego Pawła Juszczyszyna w czynnościach. Taka uchwała, zgodnie z prawem, musi być bezwzględnie wykonana. Sędzia krytykuje tekst apelu, który do niego skierowano, gdyż jak mówi: było tam wezwanie mnie, bym zaniechał wdrażanie uchwały Sądu Najwyższego. Czyli coś, co można odczytać jako wezwanie do popełnienia przestępstwa" - mówi sędzia.

Twitter
Źródło: Twitter, fot: Twitter.com

W tygodniku "Do Rzeczy" czytamy o Andrzeju Dudzie. "Pięć lat temu siłą Andrzeja Dudy był skuteczny i sprawnie działający sztab. Od tego, czy obecny okaże się równie zgraną drużyną, będzie w dużej mierze zależeć wyborczy sukces prezydenta" - zauważa Kamila Baranowska.

Ponadto możemy poznać wyniki nowego prezydenckiego badania.

d1jjk0c

"Ponad połowa Polaków pozytywnie ocenia działalność prezydenta Andrzeja Dudy" - wynika z najnowszego sondażu pracowni Estymator dla DoRzeczy.pl.

Według tego badania pozytywnie o działalności głowy państwa wypowiada się 53 proc. ankietowanych. To o 1 pkt proc. mniej niż w sondażu sprzed dwóch tygodni.

Negatywnie działalność prezydenta Dudy ocenia 39 proc. badanych, o 3 pkt proc. więcej niż w badaniu opublikowanym 26 stycznia.

Z kolei 8 proc. pytanych nie ma na ten temat zdania. To o 2 pkt proc. mniej niż w poprzednim pomiarze.

d1jjk0c

Sondaż przeprowadził Estymator w dniach 12–13 lutego 2020 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1027 dorosłych osób metodą wspomaganych komputerowo wywiadów telefonicznych CATI.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jjk0c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1jjk0c
Więcej tematów