Trwa ładowanie...

Twórca hitu napisał pieśń na beatyfikację

Biskup pomocniczy diecezji łowickiej Józef Zawitkowski z diecezji łowickiej napisał pieśń na beatyfikację Jana Pawła II. Specjalnego zezwolenia na jej rozpowszechnienie udzielił metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz. Bp Zawitkowski jest m.in. twórcą śpiewanej często w polskich kościołach pieśni "Panie dobry jak chleb" - chętnie nucił ją Jan Paweł II.

Twórca hitu napisał pieśń na beatyfikacjęŹródło: PAP/EPA
dq49pjr
dq49pjr

"Janie Pawle, teraz przyjdź, z mocą, jak błogosławiony. Słowa swoje zamień w czyn, Bóg niech będzie uwielbiony" - to początek refrenu pieśni na beatyfikację.

- Może komuś się przyda, może ktoś zaśpiewa, a może się Jan Paweł II jako błogosławiony ucieszy - mówi o swej pieśni bp Zawitkowski. W tekście cytuje słowa i ogólne przesłanie polskiego papieża. "Pamięć zachować i tożsamość Bogurodzica nam pomoże. A być świadkami miłosierdzia pomóż nam, pomóż, Święty Boże" - tak brzmi jeden z wersów.

Muzykę do słów bp. Zawitkowskiego napisał, współpracujący z nim już wcześniej, ks. Wiesław Kądziela. Pieśń wraz z nutami można znaleźć m.in. na stronie archidiecezji krakowskiej. Biskup podkreśla, że chciałby, aby jego pieśń zaśpiewano w Rzymie.

dq49pjr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dq49pjr
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj