Trwa ładowanie...
jacek kurski
20-01-2017 09:56

TVP wyemitowała "Pucz" ze źródłami materiałów

W czwartek wieczorem na TVP Info wyemitowano film dokumentalny "Pucz" z uwzględnieniem źródeł, z których zaczerpnięto materiały do produkcji.

TVP wyemitowała "Pucz" ze źródłami materiałówŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
d1u1yni
d1u1yni

Podczas wyświetlania niektórych materiałów pochodzących z obcych źródeł, w tym z TVN24 czy Polsat News, pojawiły się informacje o miejscu, z którego je zaczerpnięto, podaje press.pl. Pod koniec filmu pojawiła się pełna lista, obejmująca m.in. YouTube'a, Pudelka, Tok FM oraz RMF FM.

Film wyreżyserowany przez Ewę Śmiecińską dotyczy zdarzeń, które miały miejsce podczas okupacji sali plenarnej przez posłów opozycji w Sejmie. Podczas pierwszej emisji, która miała miejsce 15 grudnia, nie pojawiła się informacja o żadnym ze źródeł.

- Zostały bez wątpienia naruszone osobiste prawa autorskie – skomentował sytuację rzecznik PO Jan Grabiec. Materiały nakręcone przez posłów ugrupowania, do którego przynależy, również zostały umieszczone w filmie bez ich zgody.

d1u1yni

W środę prezes TVP stwierdził, że nie otrzymał żadnego pisma z pretensjami. - Jeśli byłyby jakieś uzasadnione roszczenia, będę musiał ukarać producenta zewnętrznego, bo rzeczą producenta jest dbałość o tego typu szczegóły – stwierdził Jacek Kurski.

Jak jednak podaje press.pl, do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wpłynęło 26 skarg na "Pucz", natomiast biuro prasowe TVP w oświadczeniu określiło film jako "produkcję TVP".

d1u1yni
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1u1yni
Więcej tematów