Trwa ładowanie...

TVP: w piątek wieczorem orędzie prezydenta Dudy oraz wystąpienie premier Kopacz

Wieczorem TVP wyemituje orędzie prezydenta Andrzeja Dudy oraz wystąpienie premier Ewy Kopacz - poinformowało Centrum Informacji Telewizji Polskiej. Nie wiadomo jeszcze, kto wygłosi przemówienie pierwszy. W rozmowie z portalem 300POLITYKA współpracownicy i głowy państwa, i szefowej rządu zapewniają, że to ich administracje pierwsze zgłosiły TVP prośby o emisję orędzia.

Share
TVP: w piątek wieczorem orędzie prezydenta Dudy oraz wystąpienie premier Kopacz
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d1y19y4

Zarówno orędzie, jak i wystąpienie premier, zostanie pokazane równocześnie na antenie TVP1 i TVP INFO. Emisja przewidziana jest w godzinach wieczornych, tuż po głównym wydaniu "Wiadomości".

"Zgodnie z ustawowymi obowiązkami nadawcy publicznego (...) Telewizja Polska S.A. wyemituje w piątek, 23 października 2015 roku orędzie Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy oraz wystąpienie Prezes Rady Ministrów Pani Ewy Kopacz" - poinformowało Centrum Informacji TVP.

d1y19y4

Pisma z KPRP i KPRM wpłynęły w czwartek, ale jak twierdzą rozmówcy z Pałacu, orędzie prezydenta, w którym Andrzej Duda wezwie do udziału wyborach, nagrane zostało już w środę - informuje 300POLITYKA.

- To kancelaria prezydenta wystąpiła z prośbą o emisję orędzia. Nie ustalono jeszcze kolejności przemówień - mówi WP Joanna Stępień-Rogalińska, rzeczniczka TVP.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się w niedzielę, 25 października.

d1y19y4

Podziel się opinią

Share
d1y19y4
d1y19y4
Więcej tematów