Trwa ładowanie...

TVP uśrednia sondaże. Efekt zadziwia

Telewizja Publiczna postanowiła uśrednić kwietniowe sondaże poparcia dla partii politycznych. Efektem tego jest miażdżąca przewaga PiS nad Platformą.

Share
TVP uśrednia sondaże. Efekt zadziwiaŹródło: PAP, fot: Rafał Goły
dzpco9h

Zestawienie sporzadzono na podstawie trzech sondażowni: CBOS, GFK i Kantar Polska, które w kwietniu 2017 roku przeprowadziły badania poparcia dla partii politycznych.

Z podsumowania zaprezentowanego przez TVP wynika, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się prawie dwukrotnie większym poparciem aniżeli Platforma Obywatelska. I jak wynika z kalkukacji przeprowadzonej przez "Wiadomości" z prawie 45 proc. poparciem, wyprzedza PO, na które zagłosowałoby jedynie 24,7 proc. obywateli.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie partie: Kukiz'15 - 11 proc. oraz Nowoczesna - 4,8 proc. Natomiast poniżej progu wyborczego znalazłyby się Sojusz Lewicy Demokratycznej - 4,8 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe - 4 proc., Partia Razem -1,7 proc. oraz Korwin - 1,2 proc.

Warto przypomnieć, że w ostatnim, nieuśrednionym badaniu Kantar Millward Brown SA wyniki dwóch czołowych partii nie wskazywały na taką przepaść poparcia, a różnica między PO, a PiS uwynosiła zaledwie 2 proc

Źródło: TVP Info

dzpco9h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzpco9h
Więcej tematów