Trwa ładowanie...
d3qthjl

TVP uśrednia sondaże. Efekt zadziwia

Telewizja Publiczna postanowiła uśrednić kwietniowe sondaże poparcia dla partii politycznych. Efektem tego jest miażdżąca przewaga PiS nad Platformą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
TVP uśrednia sondaże. Efekt zadziwia
(PAP, Fot: Rafał Goły)
d3qthjl

Zestawienie sporzadzono na podstawie trzech sondażowni: CBOS, GFK i Kantar Polska, które w kwietniu 2017 roku przeprowadziły badania poparcia dla partii politycznych.

Z podsumowania zaprezentowanego przez TVP wynika, że Prawo i Sprawiedliwość cieszy się prawie dwukrotnie większym poparciem aniżeli Platforma Obywatelska. I jak wynika z kalkukacji przeprowadzonej przez "Wiadomości" z prawie 45 proc. poparciem, wyprzedza PO, na które zagłosowałoby jedynie 24,7 proc. obywateli.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze dwie partie: Kukiz'15 - 11 proc. oraz Nowoczesna - 4,8 proc. Natomiast poniżej progu wyborczego znalazłyby się Sojusz Lewicy Demokratycznej - 4,8 proc., Polskie Stronnictwo Ludowe - 4 proc., Partia Razem -1,7 proc. oraz Korwin - 1,2 proc.

Warto przypomnieć, że w ostatnim, nieuśrednionym badaniu Kantar Millward Brown SA wyniki dwóch czołowych partii nie wskazywały na taką przepaść poparcia, a różnica między PO, a PiS uwynosiła zaledwie 2 proc

Źródło: TVP Info

d3qthjl

Podziel się opinią

Share
d3qthjl
d3qthjl
Więcej tematów