Trwa ładowanie...
d41566t

TVP przedstawia swojego gościa jako historyka. Zapominają dodać, że jest radnym PiS

Prof. Mieczysław Ryba to politolog i historyk z dużym dorobkiem akademickim. Często zapraszany jest jako ekspert do TVP. Publiczny nadawca zapomina jednak dodać, że Ryba to jednocześnie radny Prawa i Sprawiedliwości oraz pracownik urzędu wojewódzkiego, czyli organu rządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Od lewej: prezydent Andrzej Duda, prof. Mieczysław Ryba
Od lewej: prezydent Andrzej Duda, prof. Mieczysław Ryba (PAP)
d41566t

Katolicki Uniwersytet Lubelski organizuje w środę spotkanie promujące najnowszą książkę profesora Mieczysława Ryby pt. "KUL. Korzenie, początki, źródła tożsamości".

W spotkaniu z autorem udział weźmie m.in. wojewoda lubelski dr hab. Przemysław Czarnek, a za pośrednictwem specjalnego nagrania wideo przesłanie do zebranych skieruje wicepremier Beata Szydło. To nie przypadek.

   TVP Info

Zrzut ekranu TVP Info

d41566t

TVP robi to celowo?

Zapraszając regularnie do swojego studia i prosząc o komentarz w bieżących sprawach, Telewizja Polska przedstawia profesora jako "politologa" czy "historyka polityki". Na przykład we wtorek (24 kwietnia) wykładowca komentował ostatnie przesłuchanie byłego premiera RP Donalda Tuska.

Ma do tego prawo. Nie formujemy więc zastrzeżeń wobec jego poglądów, ale wobec postawy dziennikarzy, którzy pomijają bardzo istotną informację. Komentator jest przecież aktywnym działaczem danego ugrupowania, a nie niezależnym ekspertem. Pomijając ten fakt wprowadza się widzów w błąd.

W 2010 r. Mieczysław Ryba został radnym Lublina startując z listy Prawa i Sprawiedliwości. W 2014 roku utrzymał mandat na kolejną kadencję i dalej związany jest z PiS.

d41566t

Oprócz tego sprawuje funkcję pełnomocnika Wojewody Lubelskiego do Spraw Nauki i Rozwoju Szkolnictwa Wyższego na Lubelszczyźnie. Pośrednio podlega więc organom administracji rządowej.

Ryba zajmuje się w urzędzie współpracą z instytucjami naukowymi, Lubelskim Kuratorem Oświaty i wszelkimi zagadnieniami dotyczącymi nauki i szkolnictwa wyższego na Lubelszczyźnie.

Zobacz także: Andruszkiewicz zapowiada: doprowadzę Tuska przed Trybunał Stanu

Dorobek akademicki

Mieczysław Ryba to profesor nadzwyczajny Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jest autorem takich publikacji jak: "Stan wojenny – polityczna konieczność czy moralny upadek" oraz "Odkłamać wczoraj i dziś".

d41566t

W 2007 roku został powołany w skład Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej. Postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy z listopada 2015 roku został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w upowszechnianiu wiedzy o najnowszej historii Polski.

4 sierpnia 2016 r. wszedł w skład Kapituły Orderu Odrodzenia Polski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d41566t

Podziel się opinią

Share

d41566t

d41566t
Więcej tematów