Trwa ładowanie...
d2a8ybe

TVP Info: prof. Piotr Gliński będzie kandydatem na premiera rządu technicznego

Kandydatem na premiera technicznego z ramienia PiS będzie prof. Piotr Gliński - podaje TVP Info, powołując się na nieoficjalnie zdobyte informacje.

Share
d2a8ybe

Prof. Gliński był już kandydatem partii Jarosława Kaczyńskiego na premiera technicznego w 2013 roku. Wówczas wniosek o konstruktywne wotum nieufności przepadł w głosowaniu. Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że PiS złoży wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska.

Kaczyński ocenił, że środowe wystąpienie premiera w sejmie ws. podsłuchów było "puste, nie odnoszące się do meritum" sprawy.

- Wystąpienie Donalda Tuska nie odniosło się w żaden sposób do meritum, tzn. do tej ogromnej skali patologii władzy, która została ujawniona. Z tego punktu widzenia było całkowicie puste - został zastosowany prosty chwyt, który zresztą sugerował przedtem Leszek Miller, więc jeżeli ktoś tutaj mówił o jakichś pokerowych grach, to też się mylił, albo ma bardzo krótką pamięć. I sprawa pozostaje otwarta - powiedział Kaczyński dziennikarzom po informacji premiera.

d2a8ybe

Podziel się opinią

Share
d2a8ybe
d2a8ybe
Więcej tematów