Trwa ładowanie...
dff5ghq
dff5ghq
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
zamach

Tusk: żaden polski rząd nie ustąpi przed aktami terroru

Żaden rząd polski, ani ten, ani przyszły, który będzie tworzyła Platforma, nie powinien ustąpić i nie ustąpi przed aktami terroru - oświadczył szef PO Donald Tusk, odnosząc się do informacji o eksplozjach w pobliżu polskiej ambasady w Iraku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dff5ghq

Nie może być cienia wrażenia, że nasze decyzje w Polsce dotyczące obecności polskich wojsk w Iraku będą wymuszane akcjami terrorystycznymi. O tym nie ma mowy - oświadczył szef Platformy na konferencji prasowej w Gdańsku.

Jeśli niektórzy tak interpretują ostatnie tragiczne zdarzenia w Iraku, że jest to próba nacisku czy wpłynięcia na polskie wybory, to jako konkurent braci Kaczyńskich, jako lider partii, która ma zastąpić PiS po wyborach, jeszcze raz powtórzę: nie ma mowy, aby jakikolwiek polski rząd ustępował przed naciskiem szantażystów i terrorystów - podkreślił Tusk.

Szef PO dodał też, że stanowisko PO w sprawie wycofania wojsk z Iraku nie ma nic wspólnego z ostatnimi wydarzeniami i jest znane od wielu miesięcy.

dff5ghq

Od wielu miesięcy powtarzamy, że czas polskiej misji w Iraku już dawno się zakończył, że nie ma żadnego powodu do nadgorliwości - powiedział Tusk.

Straciliśmy 27 istnień tam w Iraku, wydaliśmy blisko miliard złotych, a poczucie sensu tej misji dawno się gdzieś zatraciło - ocenił.

Dlatego zgodnie z naszymi zobowiązaniami, zgodnie z polską racją stanu, powinniśmy dzisiaj bardzo wyraźnie powiedzieć, że jeśli będziemy tworzyli rząd, to zgodnie z interesem Polski doprowadzimy do wyprowadzenia wojsk polskich z Iraku bez nadmiernego i niepotrzebnego pośpiechu, ale połowa roku 2008 wydaje się terminem jak najbardziej realnym - zaznaczył lider Platformy.

dff5ghq

Podziel się opinią

Share

dff5ghq

dff5ghq
Więcej tematów