Trwa ładowanie...

Tusk: nikomu nie zabraniam współpracy z PiS

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej
Donald Tusk pytany w Szczecinie, czy dopuszcza możliwość
blokowania list PO i PiS w terenie, powiedział, że jest to możliwe
tam, gdzie jego partia wygrywa i ma większość. Zaznaczył, że
nikomu w Polsce nie zabrania współpracy z PiS.

Tusk: nikomu nie zabraniam współpracy z PiSŹródło: PAP
d1o5nis
d1o5nis

Szef PO przyjechał do Szczecina na konwencję wyborczą popieranego przez tę partię kandydata na prezydenta miasta, Piotra Krzystka.

Tam, gdzie ludzie z PiS są normalni, pokojowo nastawieni, my tam współpracujemy - podkreślił. Podał przykład Pomorza Gdańskiego, gdzie pod jego patronatem - jak zaznaczył - powstała koalicja PO i PiS, która rządzi do dzisiaj. Kluczem jest to, że tam PO ma przewagę, dlatego tam, gdzie Platforma wygrywa, tam współpraca z PiS okazuje się możliwa - tłumaczył.

Ja nie zabraniam nikomu w Polsce współpracy z PiS -zapewnił dziennikarzy lider PO.

Tusk przypomniał, że w wyborach radnych do sejmików wojewódzkich PO grupuje listy z PSL i w kilku województwach decyzje w tej sprawie zostały już podjęte. Jak wyjaśnił, dotyczy to m.in. blokowania list Platformy z komitetami niepartyjnymi, np. w Białymstoku czy na Mazowszu. Tusk na razie nie jest w stanie przewidzieć, jak to będzie wyglądało w innych regionach.

d1o5nis

Moją intencją jest - mam nadzieję, że tak się stanie - aby parterem strategicznym PO, także w przyszłości, było PSL- oświadczył.

Kandydat na prezydenta Poznania z ramienia PiS Jacek Tomczak zaproponował tamtejszej Platformie Obywatelskiej blokowanie list i ewentualne poparcie dla kandydatów tych partii w II turze wyborczej Jest to propozycja bloku dla zmian w Poznaniu i odsunięcia od władzy obecnego prezydenta Ryszarda Grobelnego - oświadczył Tomczak na konferencji prasowej.

Obie partie w ramach porozumienia miałyby się zobowiązać do poparcia tego kandydata, który trafi do II tury wyborów.

Platforma Obywatelska zastanawia się nad propozycją PiS, swoje stanowisko w tej sprawie ogłosi w poniedziałek. Poznań to jest zbyt ważne miasto, aby takie decyzje podejmować bez konsultacji z władzami partii- powiedziała kandydatka PO na prezydenta Poznania, Maria Pasło-Wiśniewska.

Według PiS, brak takiego porozumienia wzmocni komitet wyborczy obecnego prezydenta Ryszarda Grobelnego i lewicową koalicję w radzie miasta.

d1o5nis
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o5nis
Więcej tematów