Trwa ładowanie...

Warszawa. Turystka wróciła z wakacji z niespodziewanym pasażerem w walizce

Mieszkanka Warszawy wróciła z egzotycznych wakacji, a w walizce znalazła... pasażera, który do Polski przyleciał na gapę. Był to młody gekon. Straż miejska odłowiła i przekazała jaszczurkę w dobre ręce.

Share
Gekon zakradł się do walizki i przyleciał z turystką do Polski
Gekon zakradł się do walizki i przyleciał z turystką do Polski Źródło: Straż Miejska Warszawa
d3tydim

Niespodziewaną "pamiątkę" z egzotycznych wakacji znalazła w swojej walizce mieszkanka warszawskiego Mokotowa. Kobieta wróciła z urlopu do Polski, odebrała walizkę i przyjechała do domu, gdzie zaczęła rozpakowywać swoje rzeczy, kiedy nagle zauważyła, że ze środka wpatruje się w nią para oczu.

Nie wiadomo, kto był bardziej przestraszony: właścicielka walizki czy mała jaszczurka, która ukryła się wewnątrz. Kobieta w lekkim szoku sięgnęła po telefon i zadzwoniła na numer alarmowy straży miejskiej - 986.

Na miejsce przyjechała funkcjonariusz oraz funkcjonariusz Ekopatrolu Straży Miejskiej w Warszawie. Oboje bez cienia wątpliwości stwierdzili, że do Polski na gapę przyleciał mały gekon. Zwierzę nie miało widocznych ran, ale było osłabione niekomfortową podróżą.

Zobacz także: Nowy sondaż WP. Czy PiS zdecyduje się na przyspieszone wybory?

Gekon trafił do warszawskiego zoo

Gekon został bezpiecznie odłowiony i przetransportowany do Miejskiego Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Tam znajduje się Centrum CITES (ang. Convention on International Trade in Endangered Species of Wild Fauna and Flora), do którego trafiają zwierzęta z nielegalnego przemytu. Miejsce do działa w oparciu o Konwencję Waszyngtońską, uchwaloną w celu ograniczenia tego procederu.

d3tydim

Centrum CITES może pomieścić aż 300 okazów zwierząt. Pracownicy zapewniają im opiekę weterynaryjną, a także odpowiednie warunki do czasu uregulowania stanu prawnego i znalezienia nowego domu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3tydim

Podziel się opinią

Share
d3tydim
d3tydim
Więcej tematów