Trwa ładowanie...
d5vu7wd
ntw

Turner: NTW nie powinna być stacją opozycyjną

Ted Turner, amerykański potentat medialny, który kupuje udziały w rosyjskiej telewizji NTW, nie ma zamiaru wspierać opozycyjnego charakteru tej stacji - poinformowały w poniedziałek moskiewskie media.

Share
d5vu7wd

NTW nie będzie opozycją wobec rządu rosyjskiego, żadnej partii czy grupy politycznej, wobec żadnej osoby i będzie wstrzymywać się z interpretacją wydarzeń - taką deklarację zawiera przypisywany Turnerowi 10-punktowy program, opublikowany na stronie internetowej radia "Echo Moskwy", należącego - podobnie jak NTW - do spółki "Media-Most".

Według nieoficjalnych źródeł, Turner finalizuje zakup 30% udziałów w NTW za ok. 60-70 mln dolarów. Część akcji przekaże mu właściciel "Media-Mostu" Władimir Gusinski, który kontroluje 49,5% akcji NTW. 46% udziałów tej stacji należy od listopada ub. r. do koncernu Gazprom.

Kontrolowany przez państwo Gazprom na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy powołał niedawno nowe kierownictwo spółki. Wywołało to protest dziennikarzy NTW, którzy uznali, że wprowadzenie nowej dyrekcji, całkowicie lojalnej wobec władz, oznacza zamach na wolność słowa. (miz)

d5vu7wd

Podziel się opinią

Share
d5vu7wd
d5vu7wd
Więcej tematów