Trwa ładowanie...
d29u4co
turcja

Tureckie władze zablokowały obywatelom dostęp do Wikipedii

Zakaz wydany przez tureckie władze zszokował obywateli. Rząd w oficjalnym oświadczeniu powołuje się na ustawę dotyczącą przestępstw internetowych, jednak swojej decyzji nie tłumaczy.
Share
Tureckie władze zablokowały obywatelom dostęp do Wikipedii
Źródło: WP.PL, Fot: WP.PL
d29u4co

W sobotę tureckie władze zablokowały dostęp do Wikipedii wszystkim obywatelom. Swoją decyzję uzasadniły ekspertyzą Rady ds. Technologii Informacyjnych i Łączności. Oficjalne oświadczenie rządu wydrukowane w gazecie "Hurriyet" nie zawiera żadnego wytłumaczenia, ani szczegółów dotyczących negatywnej oceny wydanej przez Radę.

"Zgodnie z ustawą 5651, w wyniku przeprowadzenia technicznej i prawnej oceny przez Radę ds. Technologii Informacyjnych i Łączności zastosowane zostały środki administracyjne wobec strony Wikipedia.org z dniem 29 kwietnia" czytamy w wydrukowanym oświadczeniu.

Ustawa 5651 dotyczy "regulowania internetu w walce z przestępstwami popełnianymi w tej sferze". Jej istnienie było wielokrotnie krytykowane przez opozycję. Zdaniem wielu, ustawa narusza prawo do wolności słowa oraz prawo do dostępu do informacji.

Oprac.: Marianna Fijewska

d29u4co

Podziel się opinią

Share
d29u4co
d29u4co
Więcej tematów