Trwa ładowanie...

Turecka rodzina z fałszywymi dowodami osobistymi chciała wjechać do Polski

Strażnicy graniczni zatrzymali tureckie małżeństwo z dwiema córkami w wieku roku i 8 lat oraz 28-letnim kuzynem. Międzynarodowym pociągiem relacji Kijów-Przemyśl próbowali wjechać do Polski, okazując do kontroli granicznej podrobione francuskie dowody osobiste i tureckie paszporty.

Turecka rodzina z fałszywymi dowodami osobistymi chciała wjechać do PolskiŹródło: straż graniczna, fot: Nadodrzański Odział SG
d2vewpk
d2vewpk

- Byli przekonani, że posiadając francuskie dokumenty mogą wjechać legalnie do państw UE. Okazało sie, że dowody osobiste były fałszywe - poinformowała rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor.

Zobacz też: Dzień otwarty w ośrodku dla uchodźców

Cudzoziemcy zeznali, że kupili je od handlarzy dokumentów podczas pobytu w Turcji. Zapłacili łącznie 10 tys. euro. Celem ich podróży były Niemcy, gdzie mężczyźni mieli otrzymać pracę.

d2vewpk

Do zatrzymania rodziny doszło 24 września. Straż Graniczna wszczęła wobec Turków postępowanie karne w sprawie próby przekroczenia granicy państwa na podstawie podrobionych dokumentów. Wydano decyzję o odmowie wjazdu i zawrócono obywateli Turcji na Ukrainę.

Od początku roku na podkarpackiej granicy strażnicy wykryli 82 fałszywe dokumenty, w tym m.in. 58 wiz Schengen 12 dowodów osobistych, 13 paszportów i 5 dokumentów pobytowych.

14 września funkcjonariusze Bieszczadzkiej Straży Granicznej zatrzymali grupę nielegalnych imigrantów z Bangladeszu, której trzech Ukraińców pomagało przedostać się do Polski. Docelowo mieli zostać przewiezieni do Europy Zachodniej. Zapłacili od 6 do 13 tys. euro.

d2vewpk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vewpk
Więcej tematów