Trwa ładowanie...
dpvbm63
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Tureccy weterynarze apelują do kotów, by tym razem nie zakłóciły wyborów

W Turcji weterynarze zaapelowali do kotów, by nie zakłóciły niedzielnych wyborów do parlamentu. To aluzja do zeszłorocznych wyborów lokalnych, kiedy to doszło do awarii prądu, a minister energetyki wyjaśnił, że winny był kot, który wszedł na transformator.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tureccy weterynarze apelują do kotów, by tym razem nie zakłóciły wyborów
(PAP/DPA, Fot: Therin-Weise)
dpvbm63

- Ostrzegamy naszych kocich przyjaciół - trzymajcie się z dala od urządzeń służących do dystrybucji energii elektrycznej. W przeciwnym razie zrewidujemy nasze przyjazne stosunki - głosi apel stambulskiej izby weterynaryjnej, cytowany przez portal BBC News.

Weterynarze wezwali również koty, by unikały wszystkiego, co mogłoby "przysporzyć problemów władzom", czy też zawieść miliony wyborców, którzy pójdą do urn.

Awaria podczas wyborów lokalnych w 2014 roku wydarzyła się w czasie, gdy trwało liczenie głosów. Minister energetyki Taner Yildiz oznajmił, że winny był kot i zapewnił, że jego słowa nie są żartem; niemniej, wywołał falę krytyki, kpin oraz oskarżenia o oszustwa wyborcze.

dpvbm63

Niedzielne wybory są ważną próbą dla rządzącej w Turcji od 13 lat Partii Sprawiedliwości i Rozwoju. Będzie ona próbowała zdobyć przewagę w parlamencie pozwalającą na zmianę konstytucji.

Zobacz także: Jak radzić sobie z agresywnym kotem?

dpvbm63

Podziel się opinią

Share

dpvbm63

dpvbm63
Więcej tematów