Tu już się zaczęło. Ulice pod śniegiem

IMGW ostrzega o intensywnych opadach śniegu. Pojawią się, lokalnie, po południu i w nocy. Może spaść nawet do 15cm białego puchu.

Zima zagościła na Podlaskiem.
Zima zagościła na Podlaskiem.
Źródło zdjęć: © PAP | Artur Reszko

W Podlaskiem zima zagościła już na dobre. Jak podaje IMGW, pokrywa śnieżna w regionie wynosi do 10cm, a śniegu będzie tylko przybywać. Już dziś spadnie kolejne 3cm.

Intensywne opady śniegu przewidywane są na popołudnie i potrwają do środy rano. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla większości województwa podlaskiego. Spadnie od 10 do 15cm białego puchu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wystraszyły się fajerwerków. Konie biegały po drodze w gęstej mgle

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że lokalna śliskość lub błoto pośniegowe występuje na terenie województw: lubuskiego, warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego. Apeluje o ostrożność w czasie jazdy.

Na razie wszystkie drogi są przejezdne, ale nie jest wykluczone, że gruba warstwa śniegu spowoduje utrudnienia dla kierowców.

Najmocniejsze opady przewidywane są na środę. Jak podaje "Radio Białystok" może spaść do 10 cm śniegu.

Trudne warunki również w górach

W Tatrach panują niekorzystne warunki dla miłośników wycieczek. Opady śniegu spowodowały utrudnienia, a zagrożenie lawinowe wzrosło do drugiego stopnia.

"Miejscami wiatr utworzył głębokie zaspy, szczególnie w formacjach wklęsłych i pod skalnymi ścianami. Wędrowanie w takich warunkach wymaga dużego doświadczenia w zimowej turystyce, umiejętności oceny lokalnego zagrożenia lawinowego i dostosowania trasy do aktualnie panujących warunków" – brzmi komunikat TPN. Ponadto, szlaki są śliskie. Oblodzona jest m.in. droga do Morskiego Oka oraz zejście nad sam staw.

W Karkonoszach sytuacja wygląda trochę lepiej, jednak ratownicy GOPR zalecają używanie raczków i kijów trekkingowych podczas wspinaczek.

Ponadto, TPN przestrzega, żeby nie wchodzić na zamarznięte jeziora, ponieważ lód jest jeszcze bardzo cienki i z łatwością może się załamać.

Sprawdź pogodę dla swojego regionu na Pogoda.wp.pl.

Źródło: PAP, Radio Białystok

Źródło artykułu:WP Wiadomości

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (17)