Trwa ładowanie...

Trzy osoby poszkodowane w wypadku w elektrowni w Koninie

Trzy osoby zostały poszkodowane w wyniku wypadku, do jakiego doszło w niedzielę w konińskiej elektrowni Pątnów - poinformował PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie asp. sztab. Marcin Jankowski.
Share
Trzy osoby poszkodowane w wypadku w elektrowni w Koninie
Źródło: WP, Fot: Zenon Kubiak
d4eh7wf

Do zdarzenia doszło w niedzielę ok. godz. 14. Poszkodowani to trzej pracownicy elektrowni, w wieku 36 do 54 lat. Jak powiedział PAP oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Koninie asp. sztab. Marcin Jankowski, mężczyźni zostali dotkliwie poparzeni. Obecnie wszyscy znajdują się na oddziale chirurgii konińskiego szpitala.

- Mężczyźni obsługiwali urządzenie o nazwie młyn węglowy. Twierdzili, że prawdopodobnie dostała się do tego urządzenia zbyt duża ilość węgla, który przydusił ogień. Pracownicy ci chcieli sprawdzić, czy tak się rzeczywiście stało i uchylili drzwi. Wtedy do środka urządzenia dostał się tlen i nastąpił gwałtowny samozapłon tego nagromadzonego węgla, a z pieca na zewnątrz wydostał się ogień - mówił Jankowski.

Jak zaznaczył Jankowski, obecnie na miejscu zdarzenia prowadzone są policyjne oględziny.

- Prawdopodobnie sprawa będzie prowadzona jako wypadek przy pracy (). Na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o tym, czy prokuratura zdecyduje się na postawienie jakichkolwiek zarzutów w sprawie - powiedział Jankowski.

d4eh7wf

Podziel się opinią

Share
d4eh7wf
d4eh7wf
Więcej tematów