Trwa ładowanie...
13-12-2015 06:27

Trzy duże marsze w Warszawie

W Warszawie odbędzie się dziś kilka manifestacji. Organizowany przez PiS "Marsz Wolności i Solidarności", marsz pod hasłem "Dość kłamstw w mediach" oraz protesty pod domem Jarosława Kaczyńskiego.

Trzy duże marsze w WarszawieŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d463fwc
d463fwc

Ulicami Warszawy przejdzie o godz.13:00 marsz Wolności i Solidarności. Demonstracja jest organizowana przez PiS i ma przypominać o mrocznej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, ale ma być także wyrazem poparcia dla rządu i prezydenta Andrzeja Dudy. Dziś, 13 grudnia, 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił trzy dni temu, podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej, że marsz będzie wyrazem poparcia dla dobrej drogi zmian, którą w tej chwili idzie Polska. Ruszymy jak zwykle w marszu, który będzie upamiętniał tamten straszny dzień - 13 grudnia 1981 roku. Marsz będzie też wyrażał wolę kroczenia drogą do silnej, zasobnej Rzeczpospolitej. Tą drogą już idziemy, ale wsparcie potrzebne jest cały czas - mówił prezes PiS.

- Przyjdźmy na ten marsz, powiedzmy Polsce, że ci którzy chcą oszukać Polaków, nie znajdą poparcia, a ci, którzy chcą dobra Rzeczpospolitej, to poparcie znajdą i zwyciężą - mówił Jarosław Kaczyński.

"Marsz Wolności i Solidarności" rozpocznie się na Placu Trzech Krzyży. Około 13:30 planowane jest wystąpienie prezesa PiS. Z Placu Trzech Krzyży marsz ruszy Traktem Królewskim w kierunku pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego przy Belwederze.

d463fwc

Z kolei o 12:30 z kolei ma się odbyć zgromadzenie kilkuset osób, które zamierzają manifestować pod hasłem "Dość kłamstw w mediach". Utrudnienia w ruchu mogą wystąpić na trasie: Chełmska, Czerska, Dolna, Puławska, Woronicza.

Od 16:45 do 21:00 kolejny marsz ulicami: Świętojańska, Plac Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Plac Trzech Krzyży, Wiejska, Matejki, Aleje Ujazdowskie, Plac na Rozdrożu do Alei Szucha przed gmach Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wieczorem od 19:00 do 22:00 są planowane również dwie manifestacje przed domem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu.

Ruch na ulicach miasta będzie wyłączany tylko w czasie kiedy w danym miejscu będzie się znajdować manifestacja. Policja będzie zabezpieczać wszystkie zgromadzenia.

d463fwc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d463fwc
Więcej tematów