Trwa ładowanie...
d2flaak
IAR

Trzęsienie ziemi w Nepalu. Koniec misji polskich ratowników

Koniec misji polskich ratowników w Nepalu. Dziś wracają do kraju, jednak - jak podkreślają - Nepalczykom potrzebna jest dalsza pomoc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trzęsienie ziemi w Nepalu. Koniec misji polskich ratowników
(Aleksandra Kurnicka)
d2flaak

W trzęsieniu ziemi o sile 7,9 w skali Richtera, jakie nawiedziło Nepal pod koniec kwietnia, zginęło prawie 8 tysięcy osób, a 16 tysięcy zostało rannych.

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej wysłało tam z pomocą medyczną 15-osobowy personel Zespołu Ratunkowego. Pomagał między innymi w regionie, w którym w ciągu dwóch dni doszło do 14 trzęsień ziemi i wstrząsów wtórnych. Zginęło tam około trzech tysięcy osób.

W miejscowości Melamchi ratownicy stworzyli polowy punkt medyczny, a w ostatnich dniach nieśli pomoc w najbardziej niedostępnych górskich wioskach.

d2flaak

Koniec misji ratowników nie oznacza rozwiązania problemów Nepalu. W wielu miejscach brakuje dachu nad głową, wody pitnej czy żywności. Pomoc jest o tyle pilna, że niebawem Nepal nawiedzi fala deszczów monsunowych, które mogą odciąć wiele miejscowości od świata. Dlatego fundacja PCPM apeluje o wsparcie. Dowolne kwoty można wpłacać na konto nr: 1211 4010 1000 0052 2868 0010 12.

W ubiegłym tygodniu z Nepalu wrócili polscy strażacy, którzy prowadzili akcję poszukiwawczo-ratowniczą.

Zobacz również wideo: Trzęsienie ziemi w Nepalu

d2flaak

Podziel się opinią

Share

d2flaak

d2flaak
Więcej tematów