Trwa ładowanie...
d16x38m
d16x38m
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trzęsienie ziemi na Wyspach Salomona

Trzęsienie ziemi o sile 6,8 st. w skali Richtera nawiedziło Wyspy Salomona na Pacyfiku nie wyrządzając jednak większych szkód. Nie wystąpiły też fale tsunami - poinformował amerykański Instytut Geofizyczny (USGS).
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d16x38m

Było to już trzecie silne trzęsienie ziemi w tym rejonie w ciągu ostatnich trzech dni. Epicentrum znajdowało się na głębokości 10 km pod dnem morskim, w odległości 450 km na południowy wschód od stolicy archipelagu - Honiary.

Poprzednie trzęsienie o sile 6 st. wystąpiło w piątek, a jeszcze wcześniejsze o sile 6,9 st. w czwartek. W 2013 r. trzęsienie ziemi o sile 8 st. spowodowało znaczne zniszczenia i śmierć 8 osób.

Wyspy Salomona położone są na tzw. ognistym kręgu otaczającym Ocean Spokojny. Krąg ten wyznacza strefy styku płyt tektonicznych, na których dochodzi do częstych trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów.

d16x38m

Podziel się opinią

Share

d16x38m

d16x38m
Więcej tematów