Trwa ładowanie...
dn8k94p
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trzech zabitych w ataku na bazę sił ONZ w Kidal

Co najmniej trzy osoby - żołnierz sił ONZ i dwóch cywilów - zginęło w niedzielę rano w ataku na oenzetowską bazę w mieście Kidal na północnym wschodzie Mali - podała misja ONZ w tym kraju. Kilkanaście osób odniosło obrażenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bojownik Państwa Islamskiego
Bojownik Państwa Islamskiego (Fotolia, Fot: Oleg Zabielin)
dn8k94p

W kierunku bazy wojsk ONZ położonej na przedmieściach miasta wystrzelono ponad 30 pocisków rakietowych i moździerzowych. Siły ONZ odpowiedziały ogniem na poranny atak, w którym zginął jeden żołnierz, a ośmiu zostało rannych.

Według świadka, na którego powołuje się agencja Reutera, co najmniej jeden pocisk trafił w pobliski obóz Tuaregów. Zginęły dwie osoby, a kilkoro dzieci zostało rannych.

To kolejny atak

dn8k94p

W nocy z piątku na sobotę pięć osób poniosło śmierć w rezultacie ostrzelania restauracji przy ruchliwej ulicy w centrum stolicy kraju, Bamako. Do zamachu, w którym zginęli Francuz, Belg i trzech obywateli Mali, przyznała się organizacja dżihadystyczna Al-Murabitun Algierczyka Mochtara Belmochtara. Był to pierwszy atak terrorystyczny w malijskiej stolicy, w którym zginęli obywatele państw zachodnich.

Mali pogrążyło się w chaosie w 2012 roku, kiedy powiązani z Al-Kaidą islamiści wykorzystali wojskowy zamach stanu w Bamako do zawłaszczenia separatystycznej rebelii Tuaregów i zajęcia pustynnej północy kraju.

Interwencja militarna pod wodzą Francji wyparła ich stamtąd dwa lata temu, ale rebelianci, którzy dążą do oderwania północy od reszty kraju, nadal dokonują ataków. Siły ONZ zostały skierowane do Mali latem 2013 roku, aby pomóc w normalizacji sytuacji na północy kraju.

Zobacz również: Porzuciły rodziny, by dołączyć do Państwa Islamskiego

dn8k94p

Podziel się opinią

Share

dn8k94p

dn8k94p
Więcej tematów