Trwa ładowanie...

Trzech chłopców z Nysy bohaterami sieci. "Nie zapominajcie, jaki to kraj"

Nysa, noc. Grupa młodych ludzi idzie ulicą. Kamera rejestruje ich każdy ruch, również to, co robią dla śpiącego na ławce bezdomnego. Nagranie powstało w styczniu tego roku. Teraz znów wywołało falę komentarzy. Internauci przecierają oczy ze zdumienia, że takie rzeczy dzieją się w Polsce.

Trzech chłopców z Nysy bohaterami sieci. "Nie zapominajcie, jaki to kraj"Źródło: Screen / LiveLeak
d4a52uf
d4a52uf

Wideo pojawiło się na portalu liveleak.com i natychmiast wzbudziło emocje. Czy można się dziwić? Chyba nie. Widzimy trójkę młodzików wyciągających z wielkich toreb koce i ubrania. Śpiący na ławce mężczyzna podnosi się na moment, kiedy go przykrywają. Chłopcy chwilę stoją, może coś mówią i odchodzą, jak gdyby nigdy nic. Ich gest poruszył setki widzów. Po raz drugi, bo kamera nagrała chłopców w styczniu.

"Zobaczcie, nie oblewają go żadnym płynem i nie podpalają" – pisze jeden z nich. Kolejny ironizuje: "Nienawidzę tych chłopców, mają zbyt dobre serca". "Mam nadzieję, że mój syn będzie, taki gdy dorośnie", "Gdzieś w Polsce są rodzice, którzy tak dobrze wychowali swoje dzieci", "Mnóstwo szacunku dla tych dzieciaków. To nasza nadzieja" – dodają kolejni.

d4a52uf

Ale znajdziemy też takie opinie: "Nie zapominajcie, że to biały i katolicki kraj" czy "Szacunek dla Polski, że zapewniła sobie przyszłość wolną od muzułmanów". Pod filmikiem wypowiedź zostawiło do tej pory ponad 600 osób. Chłopcami z nagrania są Szymon Budziński, Wojtek Zgajewski i Marcin Borowiec. W rozmowie z lokalnym portalem wyjaśnili, że akcja nie była przypadkowa. Bezdomny zwrócił się do nich po coś ciepłego. – Nie brakuje ludzi śpiących na ławce i czasem pomoc dla nich jest mało wydajna, ale od tego człowieka nie było czuć alkoholu. Nie wyglądał na pijanego. Ewidentnie trząsł się z zimna i prosił nas o pomoc. W takiej sytuacji pomoc jest potrzebna – powiedział jeden.

d4a52uf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a52uf
Więcej tematów