Trwa ładowanie...

Trzaskowski podsumował strategię Kaczyńskiego: To on buduje Tuska

Polityk PO, Rafał Trzaskowski, skomentował zamieszanie wywołane wezwaniem do prokuratury przewodniczącego Rady Europejskiej. "Kaczyński robi wszystko, żeby budować Tuska. Udaje mu się to chyba lepiej, niż nam" - podsumował działania PiS.
Share
Trzaskowski podsumował strategię Kaczyńskiego: To on buduje Tuska
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa CC BY
d4e1y4t

Trzaskowski odwołał się do wizyty Tuska w prokuraturze w ubiegłą środę. Szef RE przyjechał wtedy do Warszawy pociągiem, a na miejscu witały go tłumy zwolenników organizujących wiec poparcia. Trzaskowski w programie "Gość Radia ZET" stwierdził, że wizerunkowe sukcesy Tuska to efekt uboczny działań Kaczyńskiego. Samo wezwanie do prokuratury nazwał "polityczną hucpą" i zorganizowaną przez PiS "szopką". - Tuska można było przesłuchać w Brukseli - podsumował poseł.

Polityk odniósł się także do kontrowersji związanych z nieobecnością Grzegorza Schetyny. Jak tłumaczy Trzaskowski, chodziło o unikanie wrażenia, że całą akcję zorganizowała Platforma Obywatelska. Były minister cyfryzacji przyznał także, że sam na dworcu pojawił się na drugim planie. - Nie mam instynktu, żeby pchać się przed kamery i musieć uściskać Tuska - przyznał polityk.

d4e1y4t

Podziel się opinią

Share
d4e1y4t
d4e1y4t
Więcej tematów