Trzaskowski nie będzie zadowolony. Politycy KO zdradzają, o czym się mówi w partii

Do niedawna wydawało się, że start Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenckich jest pewny. Teraz jednak pojawiają się głosy, sugerujące, że tak nie jest. Może dojść do wewnętrznych prawyborów w partii? Politycy KO zdradzają.

Rafał Trzaskowski
Rafał Trzaskowski
Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
Katarzyna Bogdańska

Szef klubu KO Zbigniew Konwiński zapytany we wtorek w Studiu PAP, czy kandydatem KO w wyborach prezydenckich w 2025 r. będzie obecny prezydent Warszawy, wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski, odpowiedział, że "to jest bardzo dobry kandydat na prezydenta".

Pytany, czy można się spodziewać prawyborów kandydata, stwierdził, że historycznie zdarzało się, że partia przeprowadzała wewnętrzne prawybory, jednak teraz "kandydat wydaje się oczywisty", więc raczej nie widzi potrzeby, by je przeprowadzać.

Jednak, jak czytamy w "Super Expressie", w Koalicji Obywatelskiej coraz głośniej mówi się o prawyborach prezydenckich. Aspiracje prezydenckie ma bowiem prócz Trzaskowskiego także Radosław Sikorski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Nagranie z przejazdu kolejowego. "Pośpiech, brawura i głupota". Apel kolejarzy na wakacje

- Jeśli pojawi się jakiś konkretny kontrkandydat Rafała Trzaskowskiego, to prawybory byłyby dobrym pomysłem - mówi gazecie Katarzyna Piekarska. Karolina Pawliczak uważa, że "to ciekawy pomysł, gdy potrzebna jest wewnętrzna dyskusja".

Sikorski będzie startował w wyborach?

Radosław Sikorski nie powiedział wprost, że chce kandydować, sugeruje jednak taką gotowość. Jak jednak wskazuje w rozmowie z "SE" jeden z polityków KO, wszystko by się zmieniło, gdyby o fotel prezydencki miał walczyć Donald Tusk. - Wtedy walka partyjnych buldogów odbyłaby się pod dywanem, nietrudno przewidzieć, że wygrałby ją premier - stwierdził.

Wybory prezydenckie

Dokładna data wyborów prezydenckich nie jest jeszcze znana. Druga pięcioletnia kadencja prezydenta Andrzeja Dudy kończy się w sierpniu 2025 r. Termin wyborów zarządza marszałek Sejmu, musi ona przypaść nie wcześniej niż na 100 dni i nie później niż na 75 dni przed zakończeniem urzędowania głowy państwa.

Przeczytaj także:

Źródło: Super Express/PAP

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (169)