Trwa ładowanie...
diodqn6
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trybunał Konstytucyjny Tajlandii: premier powinna odejść

Sędzia tajlandzkiego Trybunału Konstytucyjnego oświadczył, że premier Yingluck Shinawatra winna jest naruszenia konstytucji i powinna ustąpić z urzędu. Shinawatra, przeciwko której od miesięcy w kraju trwają protesty, oskarżana jest o nadużycie władzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Yingluck Shinawatra
Yingluck Shinawatra (AFP, Fot: Pornchai Kittiwongsakul)
diodqn6

Jej ustąpienia od miesięcy domagają się antyrządowi manifestanci.

Sama pani premier zapewniła podczas przesłuchania przed sądem konstytucyjnym, że nie złamała prawa i jest całkowicie niewinna.

Decyzja sądu oznacza, że Yingluck Shinawatra będzie zmuszona ustąpić ze stanowiska premiera i wycofać się z życia publicznego na pięć lat.

Yingluck Shinawatra jest postrzegana jako reprezentantka interesów swojego brata, byłego premiera Thaksina Shinawatry, który - choć mieszka za granicą - za jej pośrednictwem wpływa na politykę rządu. W 2008 roku został on zaocznie skazany na więzienie za korupcję.

diodqn6

Podziel się opinią

Share

diodqn6

diodqn6
Więcej tematów