Trwa ładowanie...
onz
+1
oprac. Adam Styczek
03-12-2017 23:49

Trump wycofuje ważne porozumienie. "Niezgodne z polityką USA"

Misja USA przy ONZ oznajmiła, że Stany Zjednoczone wycofują się z paktu na rzecz migracji. Zdaniem Trumpa tzw. Deklaracja Nowojorska jest sprzeczna z polityką USA.

Share
Trump wycofuje ważne porozumienie. "Niezgodne z polityką USA"Źródło: East News, fot: AP/EAST NEWS
d2kmdro

- Deklaracja Nowojorska zawiera wiele dyspozycji, które są niekompatybilne z amerykańską polityką w sprawie imigracji i uchodźców - poinformowała w sobotę misja USA przy ONZ. Ambasador Nikki Haley stwierdziła, że światowe podejście do Deklaracji Nowojorskiej "jest niekompatybilne z amerykańską suwerennością". - W rezultacie prezydent Trump zdecydował o wstrzymaniu uczestnictwa w przygotowywaniu Paktu - powiedziała Haley.

Na wystąpienie ambasador USA zareagował szef dyplomacji słowackiej Miroslav Lajczak, który przewodniczy Zgromadzeniu Ogólnemu ONZ. - Migracje są problemem światowym, który domaga się odpowiedzi od całego świata - napisał w oświadczeniu.

Deklaracja Nowojorska, przyjęta jednogłośnie przez 193 państwa należące do Zgromadzenia Ogólnego ONZ, ma na celu wzmocnienie i koordynację międzynarodowych starań o poprawę losu uchodźców i migrantów.

Za prezydentury Trumpa USA wycofały się również z Funduszu Ludnościowego ONZ (UNFPA), który zajmuje się planowaniem rodziny oraz opieką zdrowotną i materialną nad dziećmi w ponad 150 krajach.

źródło: rmf fm

d2kmdro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kmdro
d2kmdro
Więcej tematów