Trump oglądał prototypy murów. Budowa warta nawet 18 mld. dolarów

Prezydent Stanów Zjednoczonych oglądał prototypy murów testowane na potrzeby budowy. - Zawodowcy potrafią się wspiąć na niektóre z nich - mówi. - Z niektórymi sobie radzą. Takich murów nie wybudujemy - zapewnia Trump.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Decyzja w sprawie budowy muru jeszcze nie zapadła
Decyzja w sprawie budowy muru jeszcze nie zapadła (PAP, Fot: PAP)
WP

Granica amerykańsko-meksykańska ma ponad 3100 kilometrów długości. Obecne bariery stoją na odcinku 900 kilometrów. Budowa nowego muru na granicy z Meksykiem jest jedną z głównych obietnic wyborczych prezydenta USA.

Jednak decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Odpowiada za nią Kongres. Koszt wybudowania szacuje się na 18 miliardów dolarów, podaje portal mercurynews.com.

WP

Prezydent skrytykował władze Kalifornii, między innymi gubernatora Jerry'ego Browna za politykę przyjazną nielegalnym imigrantom. - To miły facet, ale wykonuje złą pracę - tłumaczy. - Oni mają najwyższe podatki w całych Stanach Zjednoczonych i miejsca, których nie potrafią kontrolować, tak zwane miasta sanktuaria, gdzie żyją przestępcy - mówi.

WP

Ci którzy przedostają się do Stanów odpowiadają, że nic ich nie powstrzyma. "Nie można odebrać tego pragnienia, aby przedostać się na drugą stronę. Potrzeba budowania lepszego życia dla swojej rodziny daję potężną energię. Pokonamy każdy mur Trumpa" czytamy w poście zamieszczonym na Twitterze.

Źródło: mercurynews.com

Polub WP Wiadomości
WP
WP