Trwa ładowanie...
meksyk

Trump oglądał prototypy murów. Budowa warta nawet 18 mld. dolarów

Prezydent Stanów Zjednoczonych oglądał prototypy murów testowane na potrzeby budowy. - Zawodowcy potrafią się wspiąć na niektóre z nich - mówi. - Z niektórymi sobie radzą. Takich murów nie wybudujemy - zapewnia Trump.

Share
Trump oglądał prototypy murów. Budowa warta nawet 18 mld. dolarów
Źródło: PAP, Fot: PAP
d1due89

Granica amerykańsko-meksykańska ma ponad 3100 kilometrów długości. Obecne bariery stoją na odcinku 900 kilometrów. Budowa nowego muru na granicy z Meksykiem jest jedną z głównych obietnic wyborczych prezydenta USA.

Jednak decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła. Odpowiada za nią Kongres. Koszt wybudowania szacuje się na 18 miliardów dolarów, podaje portal mercurynews.com.

Prezydent skrytykował władze Kalifornii, między innymi gubernatora Jerry'ego Browna za politykę przyjazną nielegalnym imigrantom. - To miły facet, ale wykonuje złą pracę - tłumaczy. - Oni mają najwyższe podatki w całych Stanach Zjednoczonych i miejsca, których nie potrafią kontrolować, tak zwane miasta sanktuaria, gdzie żyją przestępcy - mówi.

Ci którzy przedostają się do Stanów odpowiadają, że nic ich nie powstrzyma. "Nie można odebrać tego pragnienia, aby przedostać się na drugą stronę. Potrzeba budowania lepszego życia dla swojej rodziny daję potężną energię. Pokonamy każdy mur Trumpa" czytamy w poście zamieszczonym na Twitterze.

Źródło: mercurynews.com

d1due89

Podziel się opinią

Share
d1due89
d1due89
Więcej tematów