Trwa ładowanie...

Trump o negatywnych sondażach: to nieprawda

Najnowsze sondaże przedstawiające poparcie dla prezydenta USA nie pozostawiają złudzeń: Trump jest jednym z najgorzej ocenianych prezydentów kraju w początkowym etapie swoich rządów. Te informacje nie robią jednak na nim wrażenia; polityk na Twitterze stwierdził, że takie badania to "nieprawda".
Share
Donald Trump
Donald TrumpŹródło: AFP, Fot: Saul Loeb
d1wg0iy

"Wszystkie negatywne sondaże to nieprawda, takie jak te CNN, ABC, NBC podczas wyborów. Proszę wybaczyć, ale ludzie chcą ochrony granic i wzmocnionej ich kontroli" - to reakcja prezydenta USA na kolejny negatywny wynik sondaży poparcia dla jego osoby.

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez CNN i ORC International aż 53 proc. Amerykanów negatywnie ocenia pracę swojego prezydenta. Działania polityka pozytywnie ocenia 44 proc. badanych. To najgorsza w historii sondaży ocena prezydenta USA na początkowym etapie jego rządów.

d1wg0iy

Według wcześniejszego sondażu Public Policy Polling już czterech na dziesięciu zarejestrowanych wyborców uważa, że Trump powinien zostać usunięty z urzędu w procedurze impeachmentu. Ta konkretna sondażownia działa z ramienia Partii Demokratycznej, jednak jej badanie zostało przeprowadzone wśród ogółu elektoratu, co pozwala uznać je za miarodajne.

Niewzruszona postawa Trumpa ma jednak swoje pokrycie w rzeczywistości - również podczas wyborów prezydenckich sondaże właściwie nie dawały mu szans na zwycięstwo z Hillary Clinton.

d1wg0iy

Podziel się opinią

Share
d1wg0iy
d1wg0iy
Więcej tematów