Trwa ładowanie...
Donald Trump

Trump atakuje córkę Brzezińskiego. "Szalona i o niskim ilorazie inteligencji"

Donald Trump, słynący ze swych potyczek z przedstawicielami amerykańskich mediów, tym razem uderzył w Mikę Brzezinski, córkę zmarłego 26 maja Zbigniewa Brzezińskiego.

Share
Trump atakuje córkę Brzezińskiego. "Szalona i o niskim ilorazie inteligencji"
Źródło: PAP/EPA
d175kj7

Mika Brzezinski i Joe Scarborough prowadzą wspólnie program "Morning Joe" w MSNBC. Prezydent USA najpierw skrytykował sam program. Trump uważa, że jest "nisko oceniany". Prezydent USA stwierdził, że ogląda ten program już po raz ostatni.

Następnie dostało się dziennikarzom. Córkę Zbigniewa Brzezińskiego określił mianem "szalonej o niskim ilorazie inteligencji". Z kolei jej partnera określił mianem "Psycho Joe".

W następnym wpisie na Twitterze Trump przekonywał, że Brzezinski i Scarborough przez trzy noce namawiali go w jego rezydencji Mar-a-Lago na Florydzie, by mogli się do niego przyłączyć. - Jej rana po liftingu twarzy bardzo mocno krwawiła. Powiedziałem: nie! - napisał Trump.

Mika Brzeznkiski odgryzła się Trumpowi zdjęciem płatków śniadaniowych z hasłem "Stworzone dla małych rączek". W ten sposób prowadząca "Morning Joe" nawiązała do rzekomego kompleksu prezydenta USA.

Jeszcze przed wejściem do wielkiej polityki Donald Trump był określany przez satyryczny magazyn "Spy" jako "krótko palczasty prostak" (short fingered vulgarian) – przypominają amerykańskie media.

d175kj7

W ocenie dziennika "Washington Post" tweety prezydenta są świadectwem jego mizoginizmu. Oburzyły one nie tylko "WP", ale też internautów, organizacje feministyczne i przywódców GOP. Senator Lindsay Graham wskazał, że tweety prezydenta Trumpa "nie licują z godnością sprawowanego urzędu".

Zastępczyni rzecznika Białego Domu, Sarah Huckabee, broniła jednak prezydenta wskazując, iż po prostu "odpłacił pięknym za nadobne".

d175kj7

Podziel się opinią

Share
d175kj7
d175kj7
Więcej tematów